Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, de mikor elmondanám a bajom bárkinek, akár írásban anoniman, akár barátnak, egyszerűen úgy érzem, összeragad a szám, és nem jön ki egy hang sem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Napról-napra rosszabbul vagyok, egyre több minden bánt, és úgy érzem, belülről már hatalmas vagyok, és bárcsak kiadhatnék mindent, de az egyetlen út, ahol távozhatna, el van zárva.

Imádok írni, de ha leírom magamnak, nem lesz jobb. Valakinek el akarom mondani, le akarom írni, mennyire kétségbe vagyok esve, de egyszerűen nem megy.

Ide írtam már ki konkrét problémámat, és utána úgy éreztem magam, mint akit megaláztak, hülyének, idiótának gondoltam magam, a válaszokat meg sem mertem nézni. Valószínűleg most is ez lesz, ezért is szeretnék minél kevesebb konkrétumot írni arról, mi is a gond.


Ez így nyilván nem segít.


Beszélnem kéne, de nem tudok senkihez sem fordulni. Úgy érzem, mindenki azt gondolja, velem minden oké. Kicsit furcsa, ideges típusnak gondolnak, de amúgy minden a legnagyobb rendben.

Félek, ha beszélnék - ha tudnék beszélni! -, akkor máshogy néznének rám. Így sem szeretnek, a barátaim sem merik maguknak bevallani, hát még úgy, ha rájuk zúdítanék mindent.


Ráadásul ha el tudnám mondani, utána mindig kérdezgetnének.


Folyamatos szégyenérzetem van azért, ami van velem. Magam miatt. Az egész lényem miatt.


Hova, kihez fordulhatnék?


2014. okt. 8. 11:46
 1/3 Trafó1 ***** válasza:

Tényleg kéne egy jó barát akinek "fröccsözés" közben elmondod mi bajod aztán megbeszélitek anélkül, hogy kiröhögne.

Nincs ötletem.

2014. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez?:)pszichologushoz?
2014. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És ha esetleg olyanhoz fordulnál, akinek szintén rengeteg baja van, amiről ő se nagyon beszél? Mármint az illető talán könnyebben megért, és ha ő is mesél, te is mesélsz, akkor kiegyenlített a dolog, látod, hogy ő is halandó és te semmivel sem vagy rosszabb csak azért, mert gondjaid vannak.


Nem mindig, de nekem ez néha beválik. Ha akarod, beszélgethetünk, bár jelenleg én is inkább bezárkózós korszakomat élem.


A másik tippem már előttem is mondták, a pszichológus. Nem ítélkezik és segít, kérdez, megpróbálja kiszedni belőled a dolgokat. Türelmes. És nem kell neki megfelelned. Legalábbis egy jó pszichológus ilyen.

2014. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!