Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki az aki ugyanúgy nem vállaln...

Ki az aki ugyanúgy nem vállalna sosem gyereket a lenti okok miatt, hozzám hasonlóan?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy más csúnya (sikertelen) ember is így gondolja-e, de én soha nem akarnék gyereket (természetesen egyenlőre nem is fenyeget ez a veszély :D), csak azért, hogy ne örökölje azt a sok rossz tulajdonságomat (magasság, csúnyaság és az ezekből fakadó önbizalomhiány). Nem szeretném ugyanazokat hallani a saját gyermekemtől, mint amiket én is elmondok a szüleimnek, hogy miért lettem alacsony, miért nem vagyok szép/jóképű és akkor sokkal több lenne az önbizalmam, nem lennék más mint a kortársaim és a nők körében is sikeres lennék. Sajnos a tudatos gyermekvállalás szerintem itt kezdődik (meg persze a biztos anyagi háttér), vagyis hogy biztosítsd a gyermekednek, hogy ne örököljön olyan géneket, amelyek miatt problémája lenne az életben. Mindig erre gondolok és ökölbe szorul a kezem, ha meglátom a TV-ben ezeket a Femibionhoz hasonló magzatvédő reklámokat, amelyek azt sulykolják a nők fejébe, hogy szedd, tegyél meg mindent, hogy tökéletesen egészséges gyereked legyen. Azt érzem néha, hogy nagyon sok nő ma már nem egyszerűen csak gyermekeket akar szülni, hanem tökéletes alfa hímeket/Victoria Secret modelleket, egyfajta státuszszimbólumokat. Az ilyen nők fejében kb. ez játszódhat le: Az apja tökéletes/jóképű és gazdag, én szép és sikeres vagyok, akkor szülök neki egy gyereket, hogy megmutassuk mindenkinek, hogy milyen tökéletesek vagyunk. A gyereknevelés meg abból áll, hogy szinte sosincs velük, más neveli fel és telepumpálják vitaminokkal, hogy felnőttkorára egy tökéletes valaki legyen és elmondhassa magáról, hogy én más vagyok, mint a többi. Nagyobb mellű/hosszabb lábú/magasabb/jóképűbb/izmosabb/kifinomultabb stb. vagyok, mint más szóval nyugodtan lehet hatalmas az egóm, más érzései semmit nem érnek és bárkit a sárba tiporhatok. Biztos a kisebbségi komplexus beszél belőlem, de valószínűleg van olyan aki hasonlóan érez, mint én.

2015. aug. 25. 00:29
1 2
 1/13 bithorlo ***** válasza:
68%

Szia!

A magzatvédő vitaminok csökkentik az embrió korban kialakuló fejlődési rendellenességek előfordulását, pl nyitott gerinc. Attól nem lesz szebb senki, csak nagyobb esélye van az egészséges életre. A kinézet nagyon nagy százalékban genetika, kis részben pedig az anya életmódja.

Illetve gyereket általában magának szül az ember, nem pedig státusz szimbólumnak. Persze vannak kivételek, de az szerintem nem mérvadó.

Ha te elégedett leszel gyerek nélkül, akkor vállald bátran, de azt ne feledd, hogy 50-50% a hozott gének aránya, így akár ezek közül egy sem okozhat gondot. 😉

2015. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha te így érzel, akkor keress magadnak más életcélt és ne rágódj ezen örökké. Például lovagláshoz kifejezetten előnyös az alacsonyság, bár drága sport, de jobb esélyekkel versenyezhetnél, mint a magas emberek. :-)


Anyukám mesélte, hogy fiatalon volt egy srác, aki tetszett neki, a srác meg senkivel nem akart kapcsolatot, mert volt egy örökletes betegsége, amit nem akart továbbörökíteni, nem is akart hitegetni senkit, más célokat talált magának, de ő erre rendezte be az életét, legalábbis akkor fiatalon. Hogy változott-e azóta bármi, nem tudjuk, elsodorta őket egymástól az élet.


Amúgy meg nézd meg az állatvilágot, hogyan választanak párt, ösztönösen is. A természet automatikusan megoldja a jobb gének továbbörökítését a fajfenntartáshoz és a fejlődéshez. Nálunk is megoldotta, amíg működött a természetes szelekció, csak ebbe mi már belenyúltunk.

2015. aug. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha te azzal basztatod a szüleidet, hogy miért lettél te ilyen alacsony, akkor tényleg ne csinálj gyereket. Nem a gének meg a külső miatt, hanem mert egy ilyen pszichotikus apa mellett pokol lenne az élete.
2015. aug. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nincsenek jó génjeid, és nem lesz szép gyereked? Szerinted az önértékelési problémáidtól lesz a gyerek csúnya? Ha senki nem szaporodna aki alacsony vagy nem modell alkat, elég nagy bajban lennénk. Az sokkal nagyobb baj, ha buta/lusta/tehetségtelen valaki. A világ abba az irányba megy, hogy a tudás számít és nem az izom. Szerencsére utóbbit sokkal-sokkal egyszerűbb pótolni. Gondolom nemhogy a gyerekvállalás kérdése nem merült fel komolyan az életedben, de még barátnőd sincs, ezért látod ilyen borúsan a világot. Önbizalom növelésre jó a sport, ismerkedés. Ne tucatlányokkal akarj ismerkedni, akik csak a külsőségekre adnak.
2015. aug. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy a tudás számít..........a munkahelyen, de a magánéletben már nagyon is számít a külső és lehet bárki nagyon okos, de ha nem lesz vonzó a nők számára (legfeljebb érdekből összejön egy olyan nővel akit nem is szeret), akkor az hatalmas nagy belső és külső feszültséget tud okozni. Egyébként kíváncsi lennék hány ember cserélne a 169 centimmel és utána tuti az ő fejében is megfordulna az a gondolat, hogy vajon milyen magas lesz a gyereke. Egyébként valóban még sosem volt barátnőm, szóval a fenti veszély nem fenyeget, de a rengeteg elutasítás miatt nem is csodálkozom rajta.
2015. aug. 25. 11:05
 6/13 anonim ***** válasza:

"A világ abba az irányba megy, hogy a tudás számít és nem az izom."


Te melyik világban élsz?:DD Éppen ellenkezőleg igaz, amit leírtál. Csodás országunkban pont magasról letojják, hogy valaki intelligens/okos. Ami ebben a fertőben kell, az jó külső, jó kiállás és kapcsolati tőke, semmi más. Aki ezekkel nem rendelkezek, az az élet minden egyes területén hatványozott hátránnyal indul, legyen szó nőkről, munkahelyről, vagy pusztán arról, hogyan néznek rád az emberek.

2015. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Apám 170cm magas, és öcsém rendesen túlnőtte. Én meg túlnőttem anyukámat, aki 149cm magas, anyukám is túlnőtte az ő anyukáját. Szóval lehet nálad magasabb gyereked.

Persze, olyannal nem kell összejönnöd, akihez nem vonzódsz. A te döntésed, ha egyedül is megtalálod a boldogságot, de ne fogd a keserűségre, mert akkor nem is élsz igazán. Ha van egy örökletes betegséged, érthető, ha nem akarnád továbbörökíteni. Ha csak csalódott vagy, de szeretnél társat, családot, akkor meg tedd rendbe magad, és tudd, hogy mit akarsz, ne legyen jó bárki, azt az egyet meg megtalálod idővel. Egy barátnőm nála látványosan alacsonyabb pasival jött össze. Ilyen is van. A te életed, a te döntésed.

2015. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókért irtózok gyerekvállalástól.

Nekem 0-20 éves koromig alig volt életem, egyfolytában az egészségügyi bajokról szólt, szüleimnek se lehetett könnyű. Azóta azért ez rendeződött. De ha most vállalnék egy gyereket akinek ugyanolyan problémái lennének mint nekem , akkor pl 25-45 éves koromig megint nem lenne életem mert azzal kéne foglalkoznom, hogy a fiam vigyem orvosokhoz stb.


Sajnos télleg az van, hogy akinek akármilyen problémája van sokkal nehezebben boldogul az életben, illeszkedik be, mert a társadalom nehezen kezeli, míg a szerencsés genetikájúak tökmindegy mit csinálnak, őket bálványozzák. Az emberek elfelejtik, ha valaki magas, okos, szép , hogy az nem az ő érdeme, semmit nem tett érte, egyszerűen így született, semmivel sem több, mint akinek ezek nem voltak adottak

2015. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Ez tökéletesen igaz. Egy beteg, undorító világban élünk, ahol Palvin Barbikához hasonló genetikai "csodák" a hosszú combjukkal tizenévesen a több százszorosát keresik meg egy egyetemi adjunktus fizetésének, aki nem a szépségével, hanem az eszével keresi a pénzét és milliószor hasznosabb munkát végez. Egyenjogúság, esélyegyenlőség? Lóxart. Csak ostoba közhelyek.
2015. aug. 25. 12:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Te most dacos vagy, de azért gondold át ezt alaposabban. Az, hogy ki kihez vonzódik, és kivel tud akár életre szóló kapcsolatot kialakítani, összetett dolog.

Van, aki a szüleihez hasonlót keres, van, aki pont másfélét, van, aki részben hasonlót, részben másfélét, van, aki nem is gondolkodik ezen, van, akinek nincs viszonyítási alapja. A környezetünk és a tapasztalásaink hatnak ránk, alakítják a gondolkodásunkat, véleményünket külső-belső dolgokról egyaránt. Másképp keres társat pl. egy bigott vallásos meg egy megrögzött ateista, nekik pl. sose működne tartósan a kapcsolatuk. Egyik rokonom ragaszkodott hozzá, hogy szex csak esküvő után legyen (talált ilyet, akivel ugyanúgy gondolkodnak erről), más meg nem hajlandó várni a nászéjszakáig. Mindenki egészséges, életerős gyereket akar, ez természetes igény. Te nem ezt akarnád szülőként? Aztán mégse jön össze mindig. De olyan is van, aki valami káros szenvedély miatt marad vissza a fejlődésben, vagy csúnyul el, ez pedig már nem adottság, egyedül magát okolhatja az ilyen ember.

Nekem pl. anyukámon eluralkodott egy pszichés betegség, talán nyugdíjig kihúzza már (pár éve van még), de nem jönnék össze olyannal, akin egyértelműen látszanak ilyen pszichés problémák jelei, mert nem akarnám továbbörökíteni a bajt, így is ijesztő kicsit tesómnak és nekem, hogy a hajlam bennünk is ott lehet, és tudatosan próbálunk úgy élni, hogy csökkentsük a kockázatát, mert baromira nehéz ezzel együtt élni, a betegnek is, meg azoknak is, akik együtt élnek vele.

2015. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!