Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire érdemes...

Szerintetek mennyire érdemes kölcsönadni ismerősöknek, barátoknak, vagy akár a párunknak?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, olyan hat hónapja vagyok együtt a párommal, én vagyok 27 éves ő 36. Ugyanannyit dolgozunk, nekem mégis sokkal több a félretett pénzem mint neki. Állandóan anyagi problémákkal küszködik, sosincsen pénze, amikor neki nincs akkor tőlem kér én adok kölcsön (most is sokkal tartozik nekem), az elmúlt pár hónapban szinte mindennap én vettem magunknak kaját, ha én nem vennék talán éhen is veszne. És nemhogy hálás lenne érte még elvárja ha neki nincs adjak mondván ami az enyém az az övé és fordítva. Ehhez képest amikor neki van pénze akkor rögtön cigit vesz belőle, és amikor neki kellene fizetnie a boltban (hogy ne csak én) neki áll nyavalyogni, hogy neki ennyi és ennyi marad csak és lennék e olyan gáláns hogy én fizessek? Az agyvizem felmegy ilyenkor, és nem azt mondja hogy légyszíves hanem természetesnek veszi. Néha elgondolkodom, mi lenne vele ha nem lennék? Volt olyan cigire se volt pénze, tőlem várta el vegyek amit enyhén szólva pofátlanságnak éreztem, és mikor nemet mondtam hogy ezt hadd ne amikor ez egy káros szenvedély ezt nem pénzelem, erre elkezdett velem kiabálni. Ahányszor szóba hozom hogy ez nekem kellemetlen hogy majdhogynem én tartom el, azt mondja neki milyen kellemetlen hogy mondhatok ilyet meg hogy én milyen fukar vagyok és majd mellém temetik majd a pénzemet. Mikor van egy szabadnapunk és csinálom dolgainkat mint takarítás, mosogatás, és megkérem valamit ő is csináljon pl. vigye le szemetet, órák múlva is püföli a számítógépet és ha szólok neki áll feljebb. Ott van neki a beteg anyja aki neveli a lányát akit a volt párja kidobott otthonról. Arra is hivatkozik nekik küld pénzt. Na de nem minden héten küld nekik. És mondom, ugyanannyit dolgozunk, ugyanannyi a fizetésünk, mégis neki sosincsen, én tudom rendesen fizetni albit és rezsit (volt olyan ő nem tudta saját részét azt is én fizettem de olyan is volt a lánya beteg volt és gyógyszerre is én adtam). Már olyannal is visszavágott, hogy ő két hétig tartott el engem (na de az már nagyon régen volt, és azt is úgy hogy az anyja küldött mert szintén kölcsön kért valakitől én meg a véres verejtékkel megkeresett pénzemet adom neki). Közben megtaláltam egy levelét amit még az előző nőjének írt (amikor még együtt voltak), amiben azt ígérte hogy ha megszakad is jobb körülményeket fog neki biztosítani és neki mennyire fáj hogy így szenved (vagyis a nője). És az a nő egy nála tíz évvel idősebb elhízott nő volt aki csak kihasználta őt és lenyúlta a pénzét. Most meg mintha velem tenné ugyanezt...Nekem nem ígért ilyesmiket, pedig állítom hogy vannak olyan képességei, amikkel többre is vihetné, amikkel jobb helyre is elhelyezkedhetne, de szerintem csak lusta. Mindent megmagyaráz ezt meg azt miért nem lehet.

Én néha olyan hülyének érzem magam, hogy ezeket hagyom neki. Ja és persze mikor volt szabadnapja én meg dolgoztam és hazajöttem, elvárta én szolgáljam ki kajával, és mikor megmondtam én dolgoztam és elég fáradt vagyok, neki állt feljebb.

Én egy szépnek és csinosnak számító nő vagyok, és mennyit hallottam pasik savazását hogy ''minden nő egyforma csak a külsőre megy és a pénzre''. Nos én együtt vagyok egy korántsem jóképű és nem is gazdag pasival, de én vagyok lúzer mert nem egy gazdag jóképűvel vagyok együtt. Ugyanis akivel vagyok úgy érzem kihasznál, jól járt hogy van egy pénzeszsákja és egy csinos fiatal nőt is kapott hozzá.

Én meg már nem tudom kihez forduljak...Az anyukámnak nem merem elmondani, tudom hogy csak aggódna van elég baja így is nem terhelem vele. Viszont van egy idősebb nőismerősöm, mindig azt tanácsolta régebben, hogy soha senkinek ne adjak kölcsön még a páromnak se, mert indujak ki abból, mindenki a másik pénzére vágyik, és elblicceli utána visszaadni. Holott ha én tartozom valakinek én igyekszem minél hamarabb visszafizetni. Volt olyan ismerősöm aki fűnek-fának kölcsön adott de az illetők mindig találtak kifogást ne fizessék vissza végül felszívódtak.

Nem tudok mit csinálni ha nem adok kiveri a balhét. De közben mondogatja hogy így szeret úgy szeret. Ide akarja hozni a lányát éljen velünk ha nagykorú lesz, megmondtam őt nem fogom eltartani nem az én gyerekem addigra hozza magát redbe anyagilag.

Már arra is gondoltam kidobom a francba.

Vélemények? Normális válaszokat várok, kötekedők kíméljenek és a kárörvendők.



2015. aug. 27. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Na jó háromnegyedig olvastam, szerintem is baromi furcsa, hogy még nem dobtad ki.
2015. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
EZ a pasi nem szeret, kihazsnál. Ha csinos vagy és van eszed, lépj ki ebből a kapcsolatból mielőbb. Remélem ki tudod rakni, gondolom a Te lakásodban éltek. Élősködik, már rég kivágtam volna, kölcsön adni sem kötelességed. Aki ennyire nem toleráns és munka után elvárja hogy kizsolgáld, miközben ő semmire nem hajlandó, azt nem is minősítem.
2015. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Soha senkitől nem kaptam még vissza pénzt. Inkább megszakítják a kapcsolatot. Én ezt tudom a kérdéshez hozzátenni.
2015. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ez lehúzósnak tűnik...


22F

2015. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jó nagy balek vagy.
2015. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha valóban lenne esze, már rég kidobta volna.

Kihasznál, és ahogy írtad a pénz mellé van egy fiatal, csinos barátnője is.

Az én véleményem az, hogy minél előbb rakd ki a szűrét vagy adj ultimátumot: vagy fizeti a saját részét mindenben és havonta párezrenként visszafizeti a tartozását vagy egyik nap a ház előtt találja a ruhatárát.

2015. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Harmadáig olvastam, a lényeg benne van.

Te pontosan tudod hogy ez nem normális, hiszen le is írod. Kérd vissza a pénzed (ha van róla papír, amit kétlek), és dobd ki.

2015. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kölcsönt, még anyámnak se.


Egyébként milyen kapcsolat az, ahol csak az egyik fél fizet a másik meg csak élősködik? Dobd ki a picsba. Ez nem párkapcsolat.

2015. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kínai közmondás:

Ha nem adsz kölcsön, elveszted a barátaid;

Ha kölcsön adsz, eveszted a pénzed és a barátaid is.

2015. aug. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Már arra is gondoltam kidobom a francba."

A szövegkörnyezetből úgy tűnik, hogy nem ez az elsődleges cél. De kérdezem, hogy miért nem? Amikor a leírás alapján te is látod, hogy miket művel veled!

Gondolj arra, hogy vele lehetetlen közös jövőt tervezni, mert az életben nem fog megváltozni.

Nekem is van illetve volt olyan ismerősöm, aki sokkal többet keres, mint én, de a hónap végére már egy forintja sem volt. Sőt, tőlem akart kölcsönkérni.

Ha vettem valamit, amire régóta spóroltam már, akkor én voltam a burzsuj, hogy még ezt is megengedhetem magamnak.

Szóval a lényeg: vannak olyanok akik képtelenek bánni a pénzzel, mert nem tanulták meg. Megtanítani sem lehet őket. Nehogy még neked legyen rossz a lelkiismereted!

És igen, mondd el édesanyádnak, mert ő segíteni fog lelkileg is, hogy jól dönts!

2015. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!