Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan a személyiségem, hogy...

Olyan a személyiségem, hogy sokszor ugratnak, érdemes ez esetben társaságba járni?

Figyelt kérdés

Az egyedüli társaság ahol nincs ez, az a testvéreim, család, + a nagyon szűk baráti kör


ha bárhova máshova megyek, akkor tuti szembesülök valami ugratással, ha úgy alakul, hogy beszélgetni is tudok velük(ez a jobbik eset)


Pl. múltkor ilyen volt, hogy a srác ilyeneket mondott, hogy, áhh "te nem vagy szimpatikus", persze éreztem, hogy nem komolyan mondja, hanem csak úgy hülyeségből, de a 2. 3.-ra már kicsit fura volt, most erre mit lehet mondani


Meg pl, egyik csajtól meg kérdem, hogy "ha elmegy szabadságra pár napra mi lesz a munkahelyén?"(külföldön vagyunk, és nagyon nehéz volt munkát találni), erre mondja, hát mi lenne, az élet megy tovább, meg ilyenek..és érzem, hogy a többiek igen csak egyetértenek..de nem ad senki se választ, hanem próbálják éreztetni velem, hogy milyen hülyén hangzott az amit mondtam, és nem így kéne fogalmazni vagy valami hasonló


De egyszer megesett még egy kis baráti találkozón(8-10 fő)a legjobb barátommal, hogy rámhurrogott, hogy "menj már innen"..mert valamit matattam valahol. Eléggé furcsálltam, mert ilyet még nem csinált, meg ha egyedül vagyunk mindig tökre úgy érzem, hogy tök jó barátok vagyunk és segítjük, megértjük egymást, meg nem hurrogjuk le egymást ilyen szinten, barátok vagyunk nem haverok


És ezek miatt, akárhova megyek, mivel mindig találkozok egy két ilyen rossz tapasztalattal amik sajna elnyomják a jókat ezért, stresszes vagyok minden egyes ilyen találkozó előtt


21f



2015. júl. 25. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az egészen precíz besorolása ennek az,hogy bebukod a shit teszteket.

ezért bőven elég ha ennek utána olvasol és megérted a lényegét.

pl azt mondja viccesen-te nem vagy szimpatikus-

erre te-remélem ez így is marad,mert nem szophatsz le az este végén ha már szimpatikus leszek.

2015. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, ez így van ahogy mondod, márt ha értem mi az a shit teszt


viszont a példa amit mondtál baromira nem rám vall, ezért nem tudnám elképzelni a számból

2015. júl. 26. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:

na pont ezért javasoltam hogy a lényegét kell megértened,nem a konkrét szavakat.

a lényeg abban amit írtam,hogy nyugtázod,reagálsz rá és viccesen vagy kicsit sértően visszaszólsz amivel érezteted hogy önálló vagy nem szorulsz te senkire.


a spártai katonáknál úgy hívták ezt hogy dorgálás a kiképzés része volt és addig piszkálták vele az újoncot amíg végre vissza nem szólt valami vicceset a beszólásra.

persze sokan nem értették meg a lényeget ezért nem volt ritka hogy a froclizásnak öngyilkosság lett a vége a nevetés helyett.

2015. júl. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden társaságban kell lennie ilyennek, mint Te:D

Na de ugratáson kívül... Úgy ahogy előttem mondják. Próbáld meg lereagálni a helyzetet, szólj vissza, ha vicces ha nem. A lényeg hogy ne hallgass el.

2015. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mesterem kopasz nyakú tyúkként hivatkozott az illetékesekre, abban a társaságban nem teljesen ok nélkül, mert tényleg egy-két igazi húgyagy full komolyban szívta a vérét a jóravaló srácnak. Igazából nem is ugratások ezek. Jó, ha fejben sokat variálgatsz ilyen kis helyzetgyakorlatokkal, és rágyakorlódsz a gyors reagálásra, a jó kontrákra, amik nem sértőek, és jó, ha a receptoraidat élesben csiszolgatod, mert a határfeszegetés mindig jobb az óvatoskodásnál azzal együtt is, hogy enyhén túllőni a célon másoknak is halál. Persze ahogy mások se, te se vagy felelős azért, hogy ki hogy érti, amit mondasz. Illik egy jó baráti körben eljutni addig, hogy nincs tabu, semmi, tényleg. Mindig tudni lehet, hogy a hatalmas szemétségek "nem igaz történeten alapulnak", kábé ilyen facebook oltásháború, csak az élet homokozójában (tudom, miféle kontra jár az eszedben!). :)
2015. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4es, de eleve más a társaság mint ahogyan nevelkedtem, nem illik bele, a sokáig hitt image-be a világról..


Az ember, hogy gyakorol ilyesmit? Állandóan társaságba jár, és a sok enyhe rossz élmény után jók lesznek?


Annyi mindentől esek el, amiatt, hogy sokan ilyen magába fordulónak tartanak, és már-már minden tartalékommal azon vagyok, hogy változtassak ezen, de mintha valami nem engedné..


De én úgy érzem felelős vagyok azért is amit kapok, meg azért is amit mondok, mivel én élem tovább a napjaimat, nem mások, és ha valami olyat mondok hirtelen, amit körülöttem mindenki lehurrog, akkor már lőttek is a szimpátiámnak


Neked milyen mestered volt?H érted?

2015. júl. 26. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Szakmai gyakorlaton. :)


Szerintem ha egy mosollyal veszed tudomásul a "lehurrogást", akkor neked is tiszta lesz, hogy ez csak ugyanaz, mint oviban. Ártalmatlan beidegződések. Tényleg kellemetlen alapjában véve, de nem szándékuk megsérteni vagy ilyesmi. Van egy kis rangsorvita jellegű felhangja, érdemes időnként kreatívan helytállni a megjósolható reakciók társadalmában. Lényeg, hogy nem szembenállás és nem is adok-kapok. Olyan, mint a bokszmeccsen a gratulációk, az ölelgetések, egymás kedves biztatása, csak messze nem olyan fejlett és világos módon. A szokásos, kissé önhitt imagebe nem annyira fér bele az óvodásoknak ez a másik, sokkal szebb szokása.

2015. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!