Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 15 éves lány vagyok, és meg...

15 éves lány vagyok, és meg akarok halni. Igazából nem tudom mit mondhatnék még, mit gondoltok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sokat gondolok az öngyilkosságra, konkrét okom nem igazán van. Úgy érzem az emberek nem szeretnek, egyedül érzem magam, bár vannak barátaim (de nem igaziak, olyanok akik ha jön egy jobb otthagynak) Régebben vagdostam magam, és őszintén most sem vetem meg ezt a módszert. Ne mondjátok, hogy az semmiben nem segít mert tudom, legalább ezer ember verte már a fejembe, sikertelenül, mert nekem szükségem van rá. A családi hátterem normál a szüleim együtt vannak és erről ennyit. Tudom, írhatjátok, hogy akkor mégis mi a franc bajom van? Létezik ez a betegség a depresszió, aminek egyáltalán nem értem a lényegét. Akkor én most betegen születtem vagy az élet tett tönkre? Úgy gondolom fiatalon meghalni gyönyörű dolog. Talán nem ma vagy holnap, vagy akár pár év múlva, de érzem, hogy a saját kezemmel vetek majd véget az életemnek és örökre fiatal maradok. Mint Kurt Cobain vagy Amy Winehouse. Szóval.. Csak vélemények.

2015. aug. 27. 19:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
KatieeSmile megkérdeznéd anyukádat, hogy mit érzett, amikor megtudta, hogy te jelentkeztél nála a földi életre? Kérdezd meg és nagyon figyelj rá, a gesztusaira is.
2015. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szívjál el egy jointot nem kell ide pszihomókus fazon meg mindenféle kémiai méreg amit felír majd...Aztán ha kicsit felnősz akkor hidd el kinövöd.
2015. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Könyörgöm, hányszor írod ki még ma? pszichológus biztos segít! Mit tudsz te az életről 15 évesen? Hagyjuk már a rizsát..
2015. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A legtöbb amit tehetsz, hogy abbahagyod a saját magad bántalmazását mind lelkileg, mind fizikailag. A vágással enyhíteni szeretnéd a benned lévő fájdalmat, de van erre sok más lehetőséged is, főleg ilyen fiatalon. Keresd meg az okokat, hogy mitől alakulhatott ez ki, ha új társaságba kerültél (pl.: gimi), vagy esetleg nem foglalkoztak Veled eleget. Beszéld meg valakivel, lehetőleg egy idősebbel, felnőttel, és azzal is könnyebb leszel, hogy kiadod magadból. Középsuliban szokott lenni iskolapszichológus, nálunk is mentek néhányan hozzá, és fel lehet úgy is keresni, hogy más ne tudjon róla. Az új tanév pedig remélhetőleg elvonja a figyelmed az ilyen gondolatoktól.


Kitartást! :)

2015. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 eznemlényeges ***** válasza:
Lehet hogy létezik menny, vagy további élet. De mi van ha mégsem? akkor nem maradsz örökké fiatal, csak meghalsz. És ha öngyilkos is leszel, rád nem fognak emlékezni csak a szüleid, ha egyedül érzed magad írj privátban, beszélgethetünk arról amiről akarsz, és nem eröltetem. Nem az élet tett tönkre, az élet jó dolog, érezni, örülni, szomorú lenni. A társadalom tett tönkre, ki kitagadja azokat akik csendesek(mint te meg én, és sokan mások). És ha igazi barátott akarsz akkor csendesebbekkel barátkozz. Ők lesznek akik meértenek, bármilyen bajod, érzésed van. Remélem tudtam segíteni, és írsz privátban. További hosszú életett, vagy ha mégsem, élvezd ki azt a kevés időt, amit köztünk töltesz.
2015. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
gondolj bele, hogy van ahol éheznek meg háború van, szóval szedd össze magad és ne beszélj hülyeségeket
2015. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Igazából nem tudom mit mondhatnék még" És lent kifejted sok-sok mondatban. Azt hiszem ez sokat elárul arról, hogy össze vagy zavarodva. Valóban nem látni semmi olyat, ami indokolná ezt az állapotot. Én legutóbb 3 éve, 14 évesen voltam hasonló helyzetben, csak akkor azért, mert "hős szerelmes voltam" és szakítottunk a (volt) barátnőmmel.

Ez pszichés probléma, születni nem lehet vele, csak egy folyamatban kialakul. (azt hiszem)

Ez máris jó jel, hogy felismerted, hogy probléma van. Az lenne a legjobb, ha beszélnél erről a szüleidnek vagy egy pszichológusnak, esetleg hívj fel a lelki segélyt nyújtó vonalat. Van ilyen, kifejezetten az ilyen korosztálynak és félned sem kell, mert titoktartás kötelezi őket.

Egy emberélet ennél többet ér...

2015. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

[link]

3:15

Hallgasd és próbáld meg tényleg megérteni, amit mond.

2015. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Ezt ki fogod nőni később.Értelmes dolgokkal foglalkozz,mindig legyen egy kitűzött célod amiben hiszel.Amúgy én is ugyan ilyen voltam 13 évesen ezért tudom hogy ki fogod nőni ebben biztos lehetsz.Szerintem koncentrálj a valós életre ne álmodozz idilli halálról.A halál rémes,elásnak a földbe és megesznek a férgek nem leszel szép és fiatal. Megnyomorítani magad vágdosással meg egy figyelem felhívás hogy a környezeted, talán a szüleid vagy a kamu barátaid nem figyelnek rád úgy ahogy te elvárnád.Fiatal vagy szószerint ebben a korban még bármi lehet belőled.Én is fiatal vagyok még de nem annyira mint te,de felvillanyozna engem a te helyedben hogy bármi amit kitalálnék pl. sport, művészet,pszihológia mindenféle szakma,ebben a korban ha kitartasz az álmod mellett és végig csinálod lehozhatod a csillagokat az égről akár szószerint még űrhajós is lehetsz.És a tudás amit elsajátítasz az a te birtokodban lesz örökre és ha vannak/szerzel ismereteid a világról értékesebb emberré válsz.Fontos hogy legyen tartásod ne szippantson be a tvben lévő kamu-emberideál az emberi értékekre figyelj arra törekedj hogy jó ember légy:)
2015. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, értem, mi lehet a gond. Írtad, hogy nem tudod, miért vágysz a halálra, de azt is, hogy egyedül érzed magad. Valószínűleg ez a probléma.

Én is voltam sokszor egyedül, mert nem mindenki értett meg az osztályban, a szüleimnek sem mindig volt ideje figyelni rám.

Szerintem segíthet, ha valamilyen más közösségben is próbálsz barátkozni. Például, nem tudom, az osztálytársaidra gondoltál-e. Ha az osztálytársak nem szeretnek, akkor megpróbálhatnál barátokat szerezni pl. más osztályokból, a tesóid/unokatesóid/stb. barátai közül, valahol, ahol hasonló érdeklődésű fiatalok vannak. Akár itt, gyakorin is írhatsz valakinek. Például eznemlényeges is mondta, hogy írhatsz neki, de akár nekem is, ha szeretnél.

Ha attól félsz, hogy meg kell öregedned, az nem jó dolog. Lehet, hogy ez a fóbia váltja ki benned (az egyedüllét mellett) ezeket az érzéseket.

Szerintem érdemes lenne pszichológushoz menned, ő biztos sokat tudna segíteni a depresszió és a fóbiád legyőzésében.

Nem lehet depresszióval születni, ez csak kialakulni tud. (Bár hallottam róla, hogy egyes gének növelhetik a valószínűségét a kialakulásának.)

2015. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!