Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez egyfajta alkoholizmus?

Ez egyfajta alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Nem kívánom a szeszt, alapjáraton nem iszom, magamtól nem is innék, de ha haverokkal összeröffenünk valahol, ők mind alkoholisták a szememben, mivel nem tudnak más szórakozást elképzelni, mint az ivás... nos a lényeg, ha megiszom 1 sört, vagy egy felest, onnantól viszont nem tudok mértéket tartani, mindig az a vége, hogy azt se tudom, hogy keveredek haza és összehányom a szobámat... de közben, meg alapjáraton nagyon utálom ezt és utólag soha nem értem, hogy egyáltalán hogyan történt, miért ittam egyáltalán...

2015. aug. 27. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez csak simán undorító. Nem kéne eröltetni.
2015. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem érted...
2015. aug. 27. 23:15
 3/16 eznemlényeges ***** válasza:
a sör ittatja magát, elösször 1,2,3 aztán már nem is tudod hol tartasz, szóval nem szerintem nem alkoholizmus
2015. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Akkor talán el sem kéne kezdeni az ivást! :) És igen, ha így folytatod, alkoholista lesz belőled...
2015. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egy olyan országban, ahol 1millió alkoholista él, ne várd, hogy értelmes választ kapj :)

Egyébként én is hasonló vagyok, és igen ez már szenvedély betegség... A többiek akik eddig válaszoltak szerintem nem is értik, hogy te arról beszélsz, hogy már azvelső ital után kicsúszik a kezedből az irányítás... Abban a szerencsés jelyzetben vagy, jogy ezt meg lehet állni, én pl 4 éve nem ittam... De biztos vagyok benne, ha csak 1 sört is innék, abból pillanatokon bellül üres pénztárca és botrányos bűntudat lessz. Ha gondolod, mmenj el anoním alkoholistákhoz, érdekes és tanulságos sztorikat lehet hallani, nomeg lehet szerezni olyan ismerősöket, haverokat, akik szintén nem akarnak inni és más programokban is benne vannak.

2015. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

AZ lényeges, hogy hány éves vagy. Ha 20 alatt vagy, akkor ne nagyon foglalkozz vele, ha ettől jól érzed magad, akkor nyugodtan csináld, később majd kinövöd. Nem ezen múlik, hogy felnőttkorodra alkoholista leszel-e, hanem a személyiségen és a szülőktől örökölt genetikán. Ha egyébként hétköznaponként nem kívánod az alkoholt és alapból nem szereted az ízét, akkor nem valószínű, hogy felnőttkorodra az leszel.


Én például tizenéves koromban sokat ittam (sört, bort, töményet, stb.), ha szórakozni mentünk, akkor jó buli volt. De hétköznaponként nem ittam, mert nem kívántam. Most már felnőttként alig iszok alkoholt, átlagosan 1 üveg sört hetente. Bort 1 évben kb. kétszer, töményet egyáltalán nem, azt utálom.

2015. aug. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
29 vagyok... És igen Százhuszkg erről lehet szó, 13 évet dohányoztam, de attól megszabadultam, így biztosan hajlamom van a szenvedély betegségekre... Hát akkor nincs mese meg kell próbálnom messziről elkerülni az alkohol minden formáját.
2015. aug. 28. 06:29
 8/16 anonim válasza:

En ugyanebben a cipőben járok, mint te, múlt pénteken két palinkatol szethanytam a szobamat és a földön aludtam el, teljes ko volt. Úgyhogy en megfogadtam, h nem iszom többe alkoholt. Nalam is jatszik az, h pia utan nincs megállás, en belátom, nem tudom kezelni az alkoholt, nekem ezt dobta a gép.


30/L

2015. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Előző vagyok: meg annyit hozzátennék, h azt a kockázatot vállalom, h bizony par ember le fog morzsolodni körülöttem valószínűleg.
2015. aug. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, most hétvégén elmentem haverokkal, ásvány vizeztem, de ahogy részegedtek,egyre erőszakosabbak, hogy igyak már igyak már... Régen nem voltam ilyen unalmas stb stb, aztán belementem, hogy jó hozzanak egy sört, így hoztak egy sört és egy unikumot, a 2. sörért álltam sorba a pultnál arra még emlékszem, aztán éjjel 2 fele mekdonald nál áltam sorba a kocsik közt sajtburgerért, majd borzalmas fejfájással ébredtem otthon délelőtt a padlómon egy hatalmas bűzölgő tócsával... A pénztárcám tanulsága szerint, mivel a blokkokat reflexből elteszem, 13000ret ittam el az éjszaka, amit 6 sajtburgerrel fojtottam le... Ebből kb semmire nem emlékszem, és azzal a pénzzel is teljesen más terveim voltak... Úgy néz ki akkpr nincs mese ki kell szakadnom ebből a társaságból teljesen...
2015. aug. 28. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!