Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos a gyűlölet bennem a...

Jogos a gyűlölet bennem a szüleim és a környezetem iránt?

Figyelt kérdés

Soha nem volt boldog gyerekkorom a szüleim egy utolsó mocskos alkoholisták, sose vehettem meg a kiszemelt biciklit amire annyira sporoltam és volt rá pénzem , anyám folyamatosan iskola után részegen várt és üvöltött terrorizált engem, apám meg korlátozott sose volt jó minta, egy utolsó senkiházi mindig is a szememben aki semmire nem vitte csak egy xar munkás anyám úgyszintén. Ez a környezet odáig fajult hogy gyűlöletbe csapot át nálam rohadtul gyűlölm a falumat az embereket akik hülyén néznék rád mert zárkózott vagy és csíra. Sose volt egy igaz barátom folyton vertek bántottak engem Általánosban, közép suliban is, érettségiztem akkor is.



Te mit tennél, hova mennél a helyemben, hs senkire nem számíthattok?



2015. ápr. 22. 21:06
1 2
 1/15 piriiiii ***** válasza:
30%
A gyűlölet sosem lehet jogos vagy célravezető.
2015. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudsz! nem tudod milyen érzés az amikor józanúl törődnek vele mindent elmondsz majd amikor részeg kifordítja a szavaid és rádtukmája.
2015. ápr. 22. 21:26
 3/15 piriiiii ***** válasza:
56%

Sok mindent tudok, hidd el.

Azt tudom a legjobban, hogy semmilyen fájdalom nem tehet olyan rosszá és önzővé, hogy gyűlölni kezdjek. A gyűlölet méreg, és csak saját magadat fogod felemészteni.

2015. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Sajnálom, ami történt, de EZ A MÚLT!! MOST A JELEN VAN!

Tehát próbálj meg a jelenben élni!

Gondolom már nem a szüleiddel élsz, és van már saját munkád!

Kiút MINDIG VAN! Ha van hozzá akaratod, bátorságod és kitartásod!

Nem csak az az egy falu létezik.


Hogy mit tennék a helyedben?

Magadra mindig számíthatsz 100%-ban! Meg tudod változtatni a saját életedet, ha akarod. El tudsz költözni egy közeli városba, ott munkát vállalni, ott élni, szórakozni. Mindent megtennék a helyedben, hogy elfelejtsem a múltat!

A másik pedig, akármennyire is rossz volt a gyerekkorod, fölösleges azon mérgelődnöd, meg dühösnek lenned a szüleidre! Nem éri meg!! Érted? Nem éri meg miattuk tönkre tenned a saját jelenlegi életedet!

Te sokkal jobb vagy tőlük! Legyen annyi akaraterőd és kitartásod, hogy megmutasd saját magadnak, hogy mire vagy képes!

Barátaid most is lehetnek és a jövőben is lesznek.


Bocsáss meg a szüleidnek! Igen, jól olvastad! Bocsáss meg neki! Nem azért mert megérdemlik, hanem azért, hogy neked jó legyen! Engedd el az irántuk érzett gyűlöletet, mert ezzel csupán a saját életedet teszed tönkre, ha tovább mérgelődsz! Nem az övékét, hanem a sajátodat! Azzal, hogy tovább ég benned a féktelen harag!

Addig nem lesz nyugtod, míg ez benned van! Engedd el ezt az érzést és meg fogsz könnyebbülni!


Sok sikert és kívánok neked sok-sok erőt és kitartást! :)

2015. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha te is átlátszónak látod az előbbiek hozzászólásait és emellett kíváncsi lennél a véleményemre írj privit
2015. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy van az embereknek egy része aki tanulva a szülei hibáiból jobb emberré válik.
2015. ápr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Attól még hogy valaki munkás,nem sz@r!

Mástól lehet az,de ettől nem!!!

2015. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De akkor miért kell folytatón azt hallgatom nincs pénz stb... megmondtam már 1000x hogy tegyék férre azt a pénzt amit piára költenek vagy felesleges dolgokra amit úgyse használnak el... , heti csak 2-3ezret csak piára ver el a drága anyám, és egyszerűen jobb lenne ha meghalnának, rendet tudnék tenni végre a ház körül stb. Barátnőm is lehetne aki akár nálam alhatna és nem kellene szégyellnem magamat a kupi és a szüleim miatt.


De ez úgyse fog megtörténni. És Megfogadtam hogy ha sikerül egyetemre mennem és elvégezni az után minimum 5évig nem jövök vissza és lexzarok mindent, a gyerekkoromat tönkre tették de az életemet nem fogják...


és egyszerűen soha nem fogok megbocsátani!

2015. ápr. 23. 16:16
 9/15 A kérdező kommentje:

De akkor miért kell folytatón azt hallgatom nincs pénz stb... megmondtam már 1000x hogy tegyék férre azt a pénzt amit piára költenek vagy felesleges dolgokra amit úgyse használnak el... , heti csak 2-3ezret csak piára ver el a drága anyám, és egyszerűen jobb lenne ha meghalnának, rendet tudnék tenni végre a ház körül stb. Barátnőm is lehetne aki akár nálam alhatna és nem kellene szégyellnem magamat a kupi és a szüleim miatt.


De ez úgyse fog megtörténni. És Megfogadtam hogy ha sikerül egyetemre mennem és elvégezni az után minimum 5évig nem jövök vissza és lexzarok mindent, a gyerekkoromat tönkre tették de az életemet nem fogják...


és egyszerűen soha nem fogok megbocsátani!


Ha lesznek ismerőseim távol otthonról majd úgy tudják hogy nincsenek szüleim és senkim...

2015. ápr. 23. 16:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Látom a sok okos egyetemet,főiskolát végzett munkanélküli lepontozott.Miért kell azért egy embert lenézni,mert melós!Nem azt írtam,hogy nem értek egyet a kérdezővel,hogy alkoholisták meg stb., de azt az embert soha nem szabad lenézni,aki dolgozik.Más miatt le lehet,de a munka miatt nem!!!
2015. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!