Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamiért arra kerülne a...

Ha valamiért arra kerülne a sor, hogy őjra kötelező lenne a katonaság hány éves kortól lenne kötelező?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted van bármi értelme ennek a kérdésnek?
2015. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hat, 7. evtol a 20.-ig ahogy Spartaban.

Az alatt komolytalansag az egesz, nem?

(A hadba hivhatosag meg 60. tartson, ofc. Mindket nemnel.)

2015. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18 tól.
2015. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem is lett volna szabad +szüntetni.17-50-ig.
2015. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

18. Innentől leszel nagykorú. Természetesen csak a férfiakra vonatkozik amit meg lehet érteni. Én csak azt nem tudom megérteni hogy a sok unatkozó nő miért szokta olyan dologról osztani az észt amit nem.élt át, nem is fog, nem is vonatkozik rá és távolí ívben elkerülné. De a témában nagyon benne szoktak lenni és szivük szerint mindenkire ráférne (ők természetesen kivételek)

Ne értsetek félre. Evvel a véleménnyel nincs bajom ha egy olyan ember szájából hallom aki tudja is mit beszél mert már esetleg átélte, vagy legalább úgy jártatja a száját hogy magát nem vonja ki azaz szükség esetén ő is bevonulna.

2015. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem is 18 évtől. Sorkatonáknál ez a legésszerűbb, egyrészt fiatalkorúakat nem fognak behívni, mivel ott csinálnak felelősségteljes dolgokat (lövészet, gránátdobás, őrség, a technika üzemeltetése, magának a laktanyának a működtetése, stb.), másrészt minél fiatalabbak a sorkatonák, annál könnyebb őket fegyelmezni, kiképezni, még nem fejlődött ki annyira az egyéniségük.

Én 1 évig voltam sorkatona, az első másfél hónapnak volt értelme, akkor intenzív (magyar sorkatonai szinten) kiképzést kaptunk, az a része hasznos volt. Utána viszont a hátralevő idő legnagyobb részében nem csináltunk semmit, az ilyen nagyon demoralizáló. Összességében nézve férfias dolog a katonaság, de aki nem élte át, nem volt abban a közösségben, az a számítógép előtt nem igazán tudja, miről beszél, nem tudja megítélni. A legtöbb srácnak segített a férfivá válása folyamán. Furcsa érzés az egész így évek távlatából, de ha ezen egyszer részt vettél, akkor örökre katona maradsz egy kicsit, csak már nincs rajtad egyenruha.

2015. szept. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem let volna szabad megszüntetni! Én 27 hónapot húztam le-tudom...
2015. szept. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!