Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagdalják manapság az...

Miért vagdalják manapság az emberek magukat? Honnan jött?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem egyszerű...

Több ilyen embert ismertem akik ezt csinálták, de nem értem honnan jött ez az "új divat", vagy esetleg régi...


Mi ebben a jó? Miért csinálják?


7 évig voltam depressziós szóval nem kell a "te úgy sem értenéd meg" szöveg, mert tudom milyen lent, most szerencsére szárnyalok és fent vagyok, de voltam én is nagyon mélyen...


Én soha nem csináltam, de pl egyik lány ismerősöm 15 éves fiatal és ilyeneket művel. Nem kap figyelmet, de ha vagdalja magát akkor sem...


22F



2015. szept. 2. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A belső fájdalmat egy valós fizikai fájdalomra "cserélni" egyfajta megnyugvást jelent.
2015. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem figyelemfelkeltés. Én évekig csináltam úgy hogy a családból senki sem tudta.
2015. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt durva korszakom, persze a vagdosásig nem jutottam el. Kisgyerekként fájt bármilyen sérülés vagy inkább a gondolat, hogy lehetett volna nagyobb bajom is. Durva korszakomban nem érdekelt ha elken a busz vagy megvágom véletlenül magam mivel semminek éreztem magam és olyan személynek aki nem fontos. Néha még az is megfordult a fejeben, hogy kár, hogy nem sokkal komolyabb a dolog vagy végleges. Szerencsére ezen túl vagyok és örülök neki, hogy kint vagyok ebből és ép bőrrel megúsztam :) Valószínűleg a vagdosóknak is ez járhat a fejükben és ehhez persze társul egy kisebbrendűségű érzés, egy mit bánom én ha bajom lesz nem hiányzok senkinek felfogás. Önmagukat bántják lelkileg is és fizikailag is. Én ide sorolnám azokat is akik éheztetik magukat (nem a testképzavarosokra gondolok) vagy akik direkt azért isszák le magukat mert minden mindegy alapon történjen bármi, nem érdekel.


A honnan jött kérdésre a válasz talán az, hogy más a társadalom, új korszak, új problémákkal. Felborult a társadalmi felépítés/hierarchia (nincs anya-apa-gyerekek, csupa szív szeretet, sok a csonka család vagy az olyan amit csak a hitel tart össze)ezért a családok se olyanok mint régen, a problémák is mások (pl.: nagy a társadalom de mégis sok a magányos ember még ha látszólag nagy csoport veszi körül vagy például a média hatására igaz közvetett módon, de jobban adnak az emberek mások véleményére, ezért aki kilóg a sorból azt bántják, kirekesztik -> önbizalomhiány, megfelelési kényszer, depresszió). Versengés megy pénzzel, népszerűséggel, ki mire vitte, nézd nekem mennyi gyerekem van és milyen okosak, stb. stb. Gyerekek között is verseny van, egyre fiatalabb korban sajnos.


21/L

2015. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"szeretem magamat vagdosni, mert ilyenkor nem érzem azt a fájdalmat ami belül van" - ezen a mondaton gondolkozz el!
2015. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a lelki fájdalmat fizikai fájdalommá alakítani sokkal egyszerűbb mint a lelkit orvosolni és a fizikai mint pl egy seb sokkal 'valódibb' sokkal egyszerűbb mint a lelkiproblémák és abban pillanatban jó hogy 'kint' fáj és nem 'bent'
2015. szept. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 maarss válasza:
én egyszerűen csak megnyugvást lelek benne! valamiért engem megnyugtat hogy látom végigfolyni a vért a kezemen. a másik okot a többiek már leírták (a lelki fájdalmat fizikaira cserélem)
2015. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!