Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nyugodtak tudtok maradni a...

Ti nyugodtak tudtok maradni a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Tegnap át kellett esnem egy 1,5 órán át tartó gyökérkezelésen. Nagyon rendes orvosom van, az eddigi legjobb, akihez szerencsém volt.

Az első 1 óra lazán eltelt, kikapcsoltam magam, és ennyi. Az utolsó 20 percben már azon járt az eszem, hogy nem bírok ebben a pózban megmaradni, mert elzsibbadok, a legutolsó 10 perc pedig, hogy legyen már vége, mikor lesz már végeeeee....

Mindig azzal nyugtatom magam, hogy örökké úgysem tarthat, azt a kis időt meg kibírom. 1 hét múlva azonban sajnos szájsebészeti műtétem lesz.

Az orvosom mondta, a bölcsességfogam sajnos majdnem derékszögben nő, vissza az ínyembe, és emiatt amint lehet, ki kell húzni, mielőtt kárt okoz, csoda, hogy még nem fájt.

Viszont mivel nincs kint, előbb fel kell vágni az egész ínyt, ki kell húzni, majd vissza kell varrni. Mindezt ébren, 1-2 injekció mellett.

Normális, ha nyugtalanít a gondolat?

Volt már húzásom, de sosem bírtam ki sírás nélkül, és még sosem vágtak és varrtak korábban.

21 éves vén szamár létemre nem akarok ott ideges lenni, vagy félni, legrosszabb esetben sírni.


21L


2015. szept. 6. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szegény. Mi volt ezen másfél óra??? Nekem pár perc. 3-szor mentem persze vissza normális módon. De az a pár perc is kín volt, a kiidegelés fázisa. A fájdalomtól megfeszültem és kijött a könnyem. De irigyellek, hogy neked unalom volt a kínod oka.


Nekem meg az egész állkapcsomat műteni kell, utána hetekig nem ehetek szilárdat, totál irigyellek ezért is

2015. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is háromszor voltam, az utolsó kezelés volt 1,5 óra, de teljesen fájdalommentes volt az egész. Megmondták, hogy sikítsak, ha fáj, de nem fájt.

Én meg inkább azokat irigylem, akiknek semmi baj nincs a fogaival, hidd el nekem.

2015. szept. 6. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elhiszem.

Most fogkőleszedésre megyek, azt állítja nem fog fájni, hát én nem tudom.


De tényleg gondolj csak rám, mert ehhez képest semmi.

( Nekem utolsó alkalommal csak tömött, az meg tényleg pár perc, nem értem, mit csináltatok :) )

2015. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Odahaza nekem se tartott eddig, amióta Németországban élek, és itt járok fogorvoshoz, valahogy minden kétszer annyi ideig tart, de még minden kezelésem fájdalom mentes volt, pedig kezeltek már járomcsont elfertőződés miatt sürgősségi ellátásban is.
2015. szept. 6. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehezen. De nem a fogorvos miatt, hanem mert elgémberedek.
2015. szept. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ájjj a sulifogászattól rosszul vagyok. Ha rágondolok akkor is!! :P
2015. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én semmi mástól sem vagyok rosszul/nem parázok mástól csak az ottani szagtól ( gondolom a fertőtlenítő szagát érzem ) illetve attól a rezgős fúrótól úgy érzem magam mint ha atomi szinten akarna szétrázni xD ha az a fúró meg az az ottani szag nem lenne semmi bajom nem lenne a fogászattal... :D Már aludtam is el miközben csinálta a fogam... xD
2015. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a fogorvos a fogam tetejét letörte és a gyökere bent maradt, ezért át kellett mennem a szájsebészetre, ahol kaptam még egy érzéstelenítőt, majd vésővel és kalapáccsal elkezdték ütni az ínyemet. 1 órán vésték az állkapcsomat, és minden ütésnél azt hittem agyrázkódást kapok, de úgy egyébként nem fájt semmi. Aztán összevarrták. Hát azt már abszolút nem éreztem.


Utána viszont amikor kiment az érzéstelenítő, otthon elkezdett fájni, ezért lefeküdtem aludni.


Ha tudsz írass fel a fogorvossal kataflam-ot, szerintem azt utána be lehetne venni fájdalomcsillapítónak. Nekem nem volt, de örültem volna ha lett volna.

2015. szept. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!