Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek vizuálisabb?

Hogyan legyek vizuálisabb?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják, hogy aki vizuális, az képekben lát/gondolkodik. Programozó vagyok, és nekem ha valaki mond valamit/egy szót, akkor nekem nem a kép ugrik be az adott szóról/mondatról, hanem annak a tulajdonságai. Néha-néha van olyan, hogy beugrik egy-egy kép, de például ha valaki egy nevet mond nekem, akkor nem az illető kinézete, hanem a tulajdonságai jutnak eszembe, például barna haj, kék szem és a többi. Én így is nagyon gyorsan tudok gondolkodni, de nem tudom, hogy a vizualitás jobb-e vagy ez? Hogyan lehet "átállni"? :D Köszi előre is a válaszokat!

2015. szept. 7. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
sehogy mivel nőnek születtél ezen nem lehet változtatni
2015. szept. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Honnan vetted, hogy nő lennék? Egyébként férfi.
2015. szept. 7. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:

A "barna haj, kék szem és a többi" az már egy kép. Nem?


Én elég kreatív vagyok, de a gondolkodásom egyáltalán nem gyors. Nem túl jó a memóriám sem, pedig szerintem képekben szoktam megjegyezni a dolgokat.


Amikor valaki kérdez valamit, akkor az emlékeket innen-onnan kell összeszednem az agyamból, és az idő ilyenkor lényegtelen, mert az egész turmix egyben tárolódik. Abból a halmazból kell levonnom a következtetéseket és úgy adni a választ.


Ha egyszer valaki már kérdezte tőlem azt, amit te fogsz kérdezni, akkor tudom a választ előre, ezért akkor már nem kell újra az összes emléket elővennem, elég azt az egyet, mert az már tömörítve el van tárolva. Szerintem az agy, így tud gyorsítani.


Az a téma, amit egyszer megtanultunk - de nem 10 éve volt, és utána csomó ideig szünet - hanem ami nem rég került megtárgyalásra, azt nem rég tanultam, így egy ideig elő tudom keresni gyorsabban.

2015. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!