Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem merem kimondani a...

Miért nem merem kimondani a véleményem?

Figyelt kérdés

Csodálom azokat az embereket, akik mindenféle megfontolás nélkül tudják nekem elmondani a véleményüket valakiről vagy valamiről.


Nekem ez sose sikerül. Mindig félek, hogy megbántom vele az illetőt, holott lehet hogy nagyon jó, logikus véleményem van a dolgokkal.


Tudom, hogy a véleményemhez jogom van, tudom: az eszemmel. De a lelkem mindig mást mond, főleg ha véletlenül még is kicsúszik az a vélemény a számon.


Mások meg annyi kérdésben tudnak állást foglalni, minden fajta érzelem nélkül, és így könnyebben beilleszkednek társaságokba stb.


Ez nekem miért nem megy?


2015. szept. 10. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nincs önálló véleményed, ha lenne kimondanád. Csak ez a szöveg nagyon jü szöveg egy rövid ideig, hogy leplezd a tudatlanságodat, és az ismerethiányodat. Aztán jön egy pint amikor nem lesz más választások, mind akár mennyire nem tetszik kimondani a véleményed, és ott egyértelműen kiderül, hogy az adott témához még csak lila gőzöd sincs.


A kérdés: megéri neked? hogy sorra veszíted el magad körül az embereket? mert egy ilyen után borítékolható, hogy azt az embert akit megvezettél el is veszted

2015. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*jó
2015. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

VAN önálló véleményem. Csak ha konkrét személyekről van szó, valamiért nem bírom kimondani.

Általánosságokban könnyebb.

2015. szept. 10. 21:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
tiszteleti félelemnek hívják. Megesik. És nem is biztos, hogy küzdeni kell ellene, van az az ellenvetési szint, mikor meg fogod mondani a véleményedet....
2015. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne, ezt a kérdést nem nyitottad volna meg.


Arra meg figyelj, hogy simán rád lehet ismerni,bármelyik témához is írsz, a szókiemeléseiddel. Én szóltam, ha neked nem tetszik a véleményem, azt nagyon tudom sajnálni. A többi a te dolgod.


ui: Annak az embernek aki nyilt, aki vállalja önmagát (beleértve a hiányosságait is, vagy ismeret hiányát is egy adott témáról) sokkal jobban lehet egyrészt segíteni, másrészt becsülni, mert az ilyen ember legalább őszinte, és a tudás vágy benne van, nem a hazudozás.


Én szóltam, ha neked nem tetsz

2015. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5+Én szóltam, ha neked nem tetszik azt sajnálom. Nekem ez a véleményem a kérdésed alapján.
2015. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Korod és nemed leírnád?
2015. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#1, #2 válaszoló - Vegyünk egy nagyon egyszerű dolgot. Hogyne lenne arról véleményem, hogy valakinek milyen külső tulajdonságok hátrányosak számára?


Csak nem mondom ki, mert félek, hogy megbántom vele! Lehet, hogy soha az életbe nem fogja tudni az illető, hogy én erről másoknak beszéltem, de nekem a lelkemet nyomni fogja, másnak meg nem.


Igen, van az a pont amikor megmondom, sőt ha nincs ott a lehetőség, hogy valami rossz vége lehet, akkor is igyekszem kimondani.

2015. szept. 10. 21:37
 9/9 A kérdező kommentje:

Nincs jelentősége a koromnak és a nememnek, mert a kérdés kis túlzással lett megírva. Valójában ebben a témában szerettem volna néhány független ember tanácsát kikérni.


Ugyan mindig is figyeltem arra, hogy ne bántsak meg a véleményemmel senkit, korántsem ilyen szélsőséges a helyzet.


Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 10. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!