Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néhány embert mi hajtja, hogy...

Néhány embert mi hajtja, hogy ennyire hajkurássza a pénzt?

Figyelt kérdés

Tegnap segítettem egy néninek lakást venni(5 millió Ft), az eladó egy vadi új Audival jött, elmondása szerint dupla annyit ért az autója, mint a lakás(merthogy megkérdőjeleztem a lakás tulajdoni lapját, hogy nincs) hogy ő kizárt, hogy csaló legyen. Ő vitt minket a helyszínre, de közben folyamatosan telefonált a fél világgal, lakásfelújításokat, autókereskedéseket intézett, meg még a részvényekről is zagyvált elég fura stílusban valakivel.

A pali aznap több pénzt szedett össze, mint én 5 év alatt.

Gondoltam a végén megkérdezem tőle, hogy gyűjt valamire? (tengeralattjáró, hadihajó, egy komplett ország, stb)



2015. szept. 11. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Valakinek igénye, hogy luxusban éljen vagy jobb színvonalon, mint az átlag. Vagy esetleg gyermekkorában szegények voltak és most ezzel kompenzál. Esetleg olyan hobbija van vagy olyan sportot űz amihez sok pénz kell. Én pl elsem tudom képzelni, hogy sok ember, hogy jön ki havi 120-150 ezerből vagy még kevesebből. Gyerekkoromban gazdagságban nőttem fel, amiből én nem tudok lejebb adni. Valamint olyan sportot űzök ami havonta 150-200 ezer és akkor még nem fizettem be a rezsit, nem ettem, nem ruházkodtam stb. Én ezért hajtom a pénzt.
2015. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jó dolgokba nyúlhatott bele az ipse, és ezeket intézni kell. Ha már pörög, nem fogja azt mondani, hogy áh, hagyjuk az autókereskedési ágat, van már elég pénzem.
2015. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Látszik ritkán látsz vállalkozókat, ingatlanosokat, a többségük ilyen, folyamatosan pörögnie kell, telefonál, intézkedik, egyszerűen ez kell a munkájához. Bár nekem némi irigység érződik a hangodból...
2015. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy a jelenlegi fizudból mennyi lesz a nyugdíjad és az a pénzromlással mennyit fog érni. Szerintem az emberek nagy része örülhet, ha meg sem éri a nyugdíjas kort.

Ezen kívül sokan nem szeretnének egész életükben csak annyit keresni, hogy ki tudják fizetni a számlájukat, enni tudjanak és évente egy hosszú hétvégére elutazni.


Aki pedig belekerül ebbe a hajtásba az nem fog leállni. Nem csak a pénz, hanem a megszerzésével járó izgalom és az elért dolgok öröme miatt sem.

2015. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3, neked meg paranoia a kommentedből, ami jellemző erre a rétegre...

Egyáltalán nem vagyok irigy, és egyáltalán nem csinálnám ezt az életmódot.

A pali az 50 éves kort sem fogja megérni, vagy kinyírják, vagy szívrohamban felfordul. De fix, hogy előbb közlekedési balesetben lebénul, ahogy vezetett.

2015. szept. 11. 10:42
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Az emberi kapzsiság miatt van ez. A gazdagnak sem elég semmi, még gazdagabb akar lenni. Pedig felesleges, úgyse viszi a sírba.
2015. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ezt énse csinálnám,az tuti. Pénz ide vagy oda,az egészségem fontosabb. Vannak céljaim,de inkább lassabban érem el,mintsem feldobjam a bakancsot 50 éves korom előtt az ilyen stresszes életmód miatt.
2015. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akinek van esze az átáll passzív jövedelemre. Nem rohangál össze -vissza hanem befekteti a pénzét pl ingatlanba üzlethelyiségbe és kiadja bérbe. Aztán utána lazul és azt csinál amit akar.
2015. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

"A pali az 50 éves kort sem fogja megérni, vagy kinyírják, vagy szívrohamban felfordul."


Süt rólad az irigység. Tipikus proli viselkedés, hogy "dögöljön meg mert neki van pénze nekem meg nincs". Meg az önnyugtatás hogy "de legalább megdöglik 50 évesen".


Honnan tudod hogy téged nem visz el egy betegség? Sőt, meg fogsz lepődni, rengeteg "pénzes" ember messze jobb fizikumú, és jobb állapotú 60-70 évesen is mint az átlag magyar. Plusz a hajtós munka mellett van ideje pihenni, élni, világot látni. Más meg robotol, hazamegy, döglik a tv előtt, és ezt csinálja egész életén át.


Ráadásul, ha "felfordul" 50 évesen, akkor is biztosította a gyerekeinek, unokáinak is a jövőt, átlag proli meg dolgozik 60-70 éves koráig, aztán még 20 évet vegetál a nyugdíján és örül ha annyi megtakarítása lesz hogy el tudják kaparni.


Ettől függetlenül én sem irigylem az életmódjukat, viszont a pénzt sem sajnálom tőlük.

2015. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

8


A vicc az egészben az,hogy az ilyen emberek olyan fontos valakiknek akarnak látszani,hogy az hihetetlen,közben semmi életük nincs,mert idejük sincs élni.

2015. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!