Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember miért utál néhány...

Az ember miért utál néhány kaját úgy, hogy felfordul a gyomra?

Figyelt kérdés
2015. márc. 19. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyes ízekhez hozzá lehet szokni, meg lehet szeretni, és meg lehet utálni is ha már túl sokat ettünk belőle, vagy ha ránktukmálták mindig.


Valamilyen gyerekkori trauma a kajával, vagy valamilyen hasonló állagú kajával kapcsolatban, ami lehet akár egy apróság is, amit annak idején szörnyűnek élt meg, csak már nem emlékszik rá.


De az is elképzelhető, hogy az emberek mind kicsit másképp érzékelik az ízeket, ízösszetételeket, amit nem hiszek egyébként.

2015. márc. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mióta ismerem a férjem, ki nem állhatja a halat, én viszont imádom. Az ő családja nem valami nagy halfogyasztó család, náluk mindig csak karácsonykor volt hal. Kezdetekben amikor magamnak halas ételt készítettem, ő inkább elment otthonról, hogy még csak a "szagát" se érezze. A kérdésemre, hogy miért utálja a halat, mindig az volt a válasz, hogy "nem tudom." Egyszer egy étteremben szemtanúja voltunk annak, ahogy egy anyuka halas étellel kínálgatta a kb. 4 éves kislányát, az meg sehogy sem akarta elfogadni az ételt, mire anyuka dühbe jött és ráparancsolt, hogy már pedig leül és megeszi a halat. A kislány hüppögve szipogva nagy nehezen evett pár falatot, majd széthányta a fél éttermet, mire az apuka jól leteremtette az anyukát, hogy nézze meg, mi lett az erőszakoskodásának az eredménye, végül nagy családi vita kerekedett, ordítoztak és szidkozódtak... A férjem meg egyszer csak megszólalt, hogy "b...szus, azért utálom én a halat, mert karácsonykor (mikor a hal készült) anyám meg apám folyton veszekedtek, volt hogy egy-két pofon is elcsattant." Innen már nyilvánvaló volt, hogy a férjem csak közvetetten utálja a halat, a halszag mindig előhozta benne azt a gyerekkori rossz élményt, amikor a szülei veszekedtek és ő traumának élte meg.
2015. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom. De pl. én a kávétól meg a sima marcipántól (ami nem ilyen gyümölcsizével feltuningolt) konkrétan hányni tudnék, és nem emlékszem semmilyen traumára, ami ezekhez lenne köthető. Ellenben gyanítom, hogy a sült-főtt paprika, a spenót, a brokkoli iránt érzett utálatom a tukmálásnak köszönhető :D.

A mákot meg pl. azért utáltam meg, mert idegesített, hogy beleragad a fogba, és utána fogat kell mosni :D.

2015. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kiskorában megutáltatták vele azt az X-féle ételt. Pl. én nem tudom megenni se a tükör-, se a főtt tojást, mert 1× egy kórházban hidegen adták, és azóta sehogyan sem megy le...
2015. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!