Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet normális életem, ha...

Lehet normális életem, ha teljesen apátiába estem?

Figyelt kérdés

Mivel elég visszahúzódó gyerek voltam, ezért nagyon sokat bántottak általános iskolában meg középiskolában is, ez így eléggé rányomta a bélyeget az életemre. Elmentem egy pszichológushoz, és ő mondta, hogy ha így szívatják az embert gyerekkorában akkor leginkább 3 különböző dolog történhet vele:

-1. Vagy depresszióba esik, és önbizalom hiányos és érzékeny lesz, éjjel nappal sír.

2. -Vagy nagyon meggyűlöli az embereket, és kifejezetten rossz ember lesz, aki később ugyanazt csinálja másokkal, mint amit vele csináltak.

3. Vagy apátiába esik, mindent iránt közönyös lesz. Nos nálam ez a 3dik eset áll fenn, semmi nem érdekel, csak úgy tengek lengek, nem vagyok se boldog ,se szomorú, csak úgy vagyok, és már jó pár éve így megy ez, ennek a hozzáállásnak vannak előnyei meg hátrányai is, kicsit olyan mintha a víz alatt élnék, de itt legalább nyugi van.



2015. szept. 17. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha változtatsz az életeden, akkor persze.. lehet. Járj el a pszichológushoz többször és igyekezz valami hasznos hobbit találni a munkád/tanulás mellett.
2015. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem is sokat szivattak. Mondhatjuk,hogy apátiába estem,ha ezt igy hivják. Viszont találtam életcélt és napi több órát teszek érte,hogy elérjem. Keress teis valamit ami éltet. Ebből csak így lehet kitörni.


22f

2015. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!