Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz, hogy általába azt...

Az igaz, hogy általába azt útáljuk akire valamelyen szinten írigyek vagyunk?

Figyelt kérdés
2015. szept. 18. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen is meg nem is. Háromféle dolgot utálunk. Az egyik amit utálunk az amit alantasnak tartunk (fujj de xar). A másik az, amiért nem küzdünk meg, pedig elérhetnénk (fujj de gadag/szép/stb). A harmadik az, amiért hiába is küzdenénk soha nem érhetjük el (fujj te is akkorát xarsz mint mi hiába vagy a jéghegy csúcsán).


Az utolsó kettő irígység. Ebből a második szerintem elég gáz, hiszen lehet, sok munkával, idő ráfordítással elérhető lenne nekünk is, de inkább megmagyarázzák az emberek önmagukat is becsapva, hogy az miért nem megy.

2015. szept. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Második alatt a szépet/okosat/ stb értem. Természetesen felsővezető, gyártulajdonos/politikai vezető, stb. nem lehet mindenki akármennyit is tanul és dolgozik érte.
2015. szept. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, a szomszed bacsira is irigy vagyok. Fiatal nokent.
2015. szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz.

Irigységből fakadhat utálat, de utálatból nem biztos, hogy irigység is fakad.

2015. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok embernél igaz. A frusztrációjukat rávetítik a másikra, mintha azok lennének a hibásak.

De nem mindig, rossz emberi tulajdonságokat is lehet utálni, abban pedig nincs irígység.

2015. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Berlinben élve jelenleg az állomás körül falkában lebzselő "menekültektől" borzadok, de elhiheted, hogy semmit nem irigylek ezektől a véglényektől. Inkább tartok tőlük, nehogy feladják a kéregetést és rabolni kezdjenek..
2015. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Énis kezdem már unni,hogy olyan kérdést linkelsz ide amit nem én tettem fel!
2015. szept. 18. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!