Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem köszönnek...

Az emberek miért nem köszönnek manapság? Sok a bunkó?

Figyelt kérdés
Munkahelyen, vonaton stb.

2015. szept. 18. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Persze bunkók is vannak, de inkább sietnek az emberek, beletemetkeznek a gondolataikba, stb.

Nekem van, hogy annyira máshol járok agyilag, hogy fel sem fogom, ha egy ismerős mellett megyek el. Vagy zenét hallgatok, bambulok magam elé, aztán később megkapom, hogy vissza sem köszöntem XY-nak. Hát észre sem vettem, a köszönést meg nem is hallottam :D

Melóban meg néha nem emlékszem, hogy kinek köszöntem már és kinek nem. Ami nem meglepő, mert vagyunk kb. 70-en.

2015. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Vonaton miért kéne köszönni? :D
2015. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert szerintem illik. Nyilván nem az egész kocsinak, de ha belépsz egy fülkébe vagy leülsz valaki mellé.
2015. szept. 18. 19:24
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Pff mégis miért? :D Azt se tudom ki az :D Jó hgy nem a boltban köszöngessek mindenkinek ennyi erővel.
2015. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ritkán vonatozok, de idáig mindig köszöntem az egy fülkében ülőknek, és ők is vissza(nyitott kocsiban nem szoktam)
2015. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pedig a boltban is illik, mondjuk az eladónak vagy a pénztárosnak.
2015. szept. 18. 19:46
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Azoknak igen, de most komolyan vonaton? :D
2015. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2.: Akár hiszed, akár nem: Illik. Ugyanis a fülkébe benyitsz. És bárhova, ahova ajtó nyílik bemész illik köszönni. Persze ésszerű határokon belül, nem az üres teremnek és nem is a túlzsúfolt előadóteremnek :D


Kérdező: én néha a munkatársaim mellett úgy megyek el, hogy észre sem veszem őket, mert belefeledkezem abba, hogy most ide kell menni, utána oda, utána amoda. Természetesen amikor nem zúg a fejem a tennivalótól akkor köszönök a nőknek. Mióta melóhelyen egy férfi elvárta, hogy én köszönjek csak mert én vagyok a fiatalabb no meg ő már X éve ott dolgozik és ezért is nekem illene köszönnöm (azóta sem értem, hogy képzelte...), azóta kétszeresen vigyázok, hogy véletlen se köszönjek előre egynek se.


Van, hogy a páromnak is hazaérkezés után sok perccel adok puszit, mert előbb megbeszélünk valami hudesürgőset.


Sokaknak fogalmuk sincs róla, hogy illene köszönni és arról sem, hogyan illene.


Olyan helyen dolgozom, ahol rendszeresen jönnek ügyfelek. 5-kor képesek jó estét köszönni, míg este 8-kor jó napot.

2015. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

8: Szóval akkor bemész a boltba és köszönsz? :D

Bemész a színházba és köszönsz?

Felszállsz a vonatra sima vagonos kocsiba és köszönsz?

Látod, hogy abszurd?

2015. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
92%
Igen, köszönsz! Nincs ebben semmi abszurd, mondjuk írta is a kérdező, hogy nem az egész vagonnak, de ha egy kisebb térbe belépsz, akkor mindenképp. Amúgy Te tökéletes válaszadó vagy ebben a kérdésben, pont a hasonló figurákra gondolhatott a kérdező, akiknek meg kell magyarázni, hogy mi illik és mi nem.
2015. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!