Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy egészséges önértékeléssel...

Egy egészséges önértékeléssel és önbizalommal megáldott ember hogyan reagál erre?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy valaki bírál titeket egy olyan tulajdonságotokkal,ami rátok igaz. Mit reagáltok?


Az én személyes esetem a következő: Egy srác beoltott azzal hogy nincs mellem. Dühös lettem,de arra gondoltam,hogy igaza van,tényleg nincs, tehát a fölháborodásom is igazságtalan lenne. És mivel nincs önbizalmam,mindent túlreagálok,így valszeg ezt is. Nem szóltam semmit, de továbbra is szarul esett. Nem lett megoldva a probléma bennem,csak látszólag.

Namost: akinek egészséges önértékelése és önbizalma van,az hogy reagál erre? Mi erre egy egészséges reagálásmód? Mert őszintén megvallva, sosem volt önbizalmam, nem tudom hogy reagál erre olyasvalaki,akinek van.


Fontos lenne a válasz a fejlődésem érdekében:) Majd a pszichológusommal is megvitatom.


Köszi:)


2015. szept. 19. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
"Még mindig könnyebb kis mellekkel érvényesülni, mint kis farokkal járó frusztráltság másokra történő kivetítésével":)
2015. szept. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sztem egy olyan ember azt mondta volna,hogy nem zavarja..

Tisztában van azzal,hogy nincs neki nagy melle,de ennek nem tulajdonít akkora jelentőséget,mert a szeme színét sem ő választotta,hanem a természet.

2015. szept. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én már elfogadtam ezt a tulajdonságomat. De egy tejcsárda csajhoz hasonlítgatott...
2015. szept. 19. 00:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Es ez a srác hogyan néz ki?Mindenben tökéletes?

En azt hiszem,hogy megkereste azt a részedet,amelyrõl tudja,hogy elégedetlen vagy vele.Látod el is érte ezzel a célját, de oda se neki, mert igy is lesz,akinek fogsz tetszeni.Az ilyen embereknek nem kell reagálni,mivel azt sem érdemli meg,hogy szóba állsz vele.

De az is lehet,hogy tetszel neki,csak nem meri kimondani és inkább kötekedik.

2015. szept. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy gané a pasi és bejöttem neki. Most nemtom mi a helyzet. Lehet túlreagáltam. Csak eddig még egy pasitól sem hallottam,hogy jajj de szép kicsik a melleid...mind a nagy dudákra bukik,és ezt szóvá is teszi nekem. Én viszont senki kedvéért nem fogok kés alá feküdni,van elég bajom egy bármikor elrákosodható implantátum nélkül is...
2015. szept. 19. 01:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Reagálás:Lehet hogy nincs mellem, de van puncim amit amiben a kis farkad sose fog járni.
2015. szept. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy rosszul esett! Ez a pasi egy bunkó!

Sose azt nézd mit mondanak,hanem azt,ki mondja!

Ilyet nem teszünk szóvá,nyilván tudja magáról mindenki,mivel áldotta meg a természet.

Ne is törődj vele!

Nekem is kicsi a mellem,de én örülök neki.Nincs útban ha sportolok és imádok hason aludni!

2015. szept. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ezzel szerelném le: Neked meg milyen a farkad, te csámpás tökfilkó?! Mutasd!
2015. szept. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy egészséges önértékelésű embert nem zavar, nem háborodik fel. Azért mert, valóban elfogadta magát. Ez Nálad még nem történt meg. Ami nem baj, nem mindenkinek sikerül, Te legalább teszel érte, hogy változzál, hogy jobb legyen az életed és ez a legfontosabb.


Ilyenkor egészséges lelkületű ember csak csendesen-mosolyogva visszakérdez: közöd hozzá? Vagy: mitől frusztrál a kis mell? Szeretnél beszélni a problémádról? Mindezt kedvesen, türelmesen. Vagyis tükröt tart a másiknak, hogy észrevegye: a hiba az ő készülékében van.


Ha cikized, ha leszólod, ha poénkodsz az azt jelenti, hogy Benned nincs megoldva.


Ha meg van oldva meg se érint a dolog belülről. Nem fog felháborítani, nem is fogod érteni, hogy a szerencsétlen min van kiakadva, hiszen a Te melled úgy jó ahogy van.


Ja.. és próbáld ki Louise L. Hayes könyvében leírtakat: Állj a tükör elé és mondd háromszor a saját szemedbe lassan, érthetően, hogy szeretlek... próbáld ki... és utána tudod, hogy elfogadtad-e magadat vagy sem..

2015. szept. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező: Miért nem szájalsz vissza neki?? Fogdossa az anyjáért, mert ilyen óvodás beszólással látszik, hogy valahol leállt a szellemi fejlődése. Ilyen egyszerű.
2015. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!