Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a hajléktala...

Mi a véleményetek a hajléktalan emberekről? Szerintetek is undorító emberek?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete összevesztem a szüleimmel, és 4 napig voltam hajléktalan Pesten.


Így átélhettem mindazt, hogy milyen hajléktalannak lenni, és kicsit mélyebben beleláthattam az ő életükbe.


Először is, rohadtul unalmas volt, másodszor pedig nem volt mit ennem, és aludni sem tudtam.


Másodszor sok hajléktalannal találkoztam, és az a kisugárzás ami árad belőlük, nagyon visszataszító. Ezek az emberek sajnáltatják magukat, és úgy akarnak pénzhez jutni... Az egyik azt mondja: "Már 3 napja nem evett", a másik pedig horrorisztikusan adja elő a nyomorát, hogy kiül a főtérre, kiír valami sajnáltató szöveget, és kiteszi a véres, sérült, undorító lábát. Tehát én semmi pozitívitást nem látok bennük. Komolyan, ha úgy kértek volna pénzt tőlem, hogy most ebből jól berúgnak, vagy kitaláltak volna valami vicceset, pozitívat, még adtam volna is nekik (bár tény hogy már az első nap elfogyott a pénzem).


Úgyhogy elég szar tapasztalat volt. És innen nagyon nehéz felállni, az biztos.


18/F


2015. szept. 23. 11:15
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
92%
Te egy elkényeztetett kisfiú vagy, aki összeveszett a szüleivel és elment otthonról. Szabad választásod volt bármikor hazamenni, gondolom mentél is, mert internetezel. Így nem olyan nehéz pozitívnak maradni. Meleg szobából teli hassal biztos nagy bátorság hajléktalanokat undorítónak titulálni, míg leírtad ezt ide kimehettél volna adni nekik kaját, pénzt vagy tisztasági csomagot.
2015. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éven át voltam hajlékony, én különbséget teszek hajléktalan és koszos csöves közt, neked a pesti koszoscsövesekhez volt szerencséd... Ismerek személyesen olyan hajléktalant, akoről ránézésre meg nem mondanád, teljesen józan életet él és 10 éve keresztbe kasul járja európát...
2015. szept. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló leírta, hogy NEKED volt lehetőséged visszatérni a jóba, de nekik semmi reményük...


Nem minden hajléktalan gusztustalan...

vannak köztük normálisak is akikkel még akár az atomfizikáról is tudsz beszélni, sajnos ott tartunk, hogy van köztük tanár és van közöttük olyan aki 2 szót nem tud beszélni, írni olvasni sem...

Van aki megérdemli, hogy odakerült, van aki nem...te megérdemelted és jobb lett volna tovább ott maradnod, hogy tudd milyen az éhezés, szenvedés, reménytelenség és akkor rájönnél, hogy miért kattannak be páran és miért találnak ki ilyen dolgokat, aki persze kitalál, de van akivel megtörtént még ha hihetetlen is...


22F

2015. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, kevés volt az a négy nap. Ők emberek, tudod. Olyanok mint te. Hiszed vagy sem, de így van. Nem ítélkezem feletted, de szánlak.
2015. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!