Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem úgy, hogy a...

Miért érzem úgy, hogy a "beteg és a normális énem verseng egymással"? 16/F

Figyelt kérdés

Én egy eléggé antiszociális, csendes, de viszonylag jószándékú 'kisfiúnak' tartom (tartottam) magam.


De ~1 éve, mióta elkezdtem úgy igazán kamaszodni azóta gyakran vannak egyre betegebb "gondolataim".

Már tisztelem a sorozatgyilkosokat, mert valamilyen szinten egy művészet, amit a komolyabb (tehát nem a hirtelenfelindulásbólkinyíroma3évesgyerekemet kategória) gyilkosok csinálnak.

Néha már én is elgondolkodom hogy kit, miért és hogyan ölhetnék meg, de nem érzek rá késztetést.. Tehát elfántáziálgatok rajta, de valamiért mégsem akarom úgy igazán megtenni.. Persze, ha következmények nélkül megtehetném, akkor kipróbálnám, de nem annyira erős ez a dolog, hogy kockáztassam az életemet..

A konkrét gyilkolási részleteken sokat gondolkodom, de érdekes, ha megnézek egy véres képet akkor nagyon-nagyon furcsa rossz érzésem van. Tehát kicsit hányingerkeltő, de valamiért mégis kicsit később ismét szívesen megnézném azt a képet..


Szerintetek keressek fel pszichológust amíg ezek a dolgok nem mélyülnek, vagy minden kamasznál vannak ilyen identitászavarok?


2015. szept. 28. 16:32
 1/1 Vánky válasza:

Minderre csak azt mondanám, hogy kezdessz felnőtté válni.


Ha jól értelmezem, te egy a többieket elkülönítő, hátrahúzódó személyiséggel rendelkezel, aki eddig segített másokon, de kezdi megkérdőjelezni az emberiség, szociális társadalom alapjait. Megkérdőjelezed a törvényileg tiltott és tiltatlan közötti határokat, amiket ráeröltettek gyermeki énedre, noha tudomást erről csak most kezdessz szerezni. Sajnos ezekre (az általad felvetett kérdésekre) egyértelmű válasz nem létezik. Van-e jogom más életének kioltására, a legfőbb társadalmi tilalom áthágására?

Háború, önvédelem, vallási fanatizmus, diktatúra, terror, örömszerzés, büntetés, közösségi érdek vagy a listát sorolhatnám.


Ezek a kérdések már egy ideje foglalkoztatták az emberiséget, és sok mű született ennek a kérdésnek megválaszolására.

-Társadalmi érdek v. fanatizmus:The lottery 1996 film egy jó feldolgozása vagy az eredetileg tiltott mű.

-Egy közösség által ránk erőltetett szabályok: The lord of the flies

-háború: Enemy at the gates, Saving Private Ryan vagy a lista végtelen

-önvédelem: Enough (2002)

-saját érdek: Godfather trilogy

-örömszerzés, belső kényszer: Seven (1995)

-önigazolás, a társadalmi norma áthágása, más életének elvétele: Bűn és bűnhődés (ezen kategória érdekel téged igazán, ajánlom figyelmedbe, noha valószínűleg kötelező olvasmányok közül kivették a te generációdból. A te általad felvetett kérdések itt megtalálhatók)

túlélés, társadalmi norma lebomlása: Mad Max vagy bármely poszt apokalipszis (Metro: 2033 -Dmitry Glukhovsky)

-büntetés: itt is végtelen a lista



Hogy egy egyénben mikor merülnek fel ezek a kérdések, változó. Hogy a náladnál nem sokkal idősebb korosztálynál kezdődik az bizonyos, hiszen a régi kötelező olvasmányok közül sok érinti ezen témát. Hadkötelezettség is ekkor válik előtérbe (noha azóta otthon eltörölték, ha jól tudom) Most pedig az internet által bármikor találhatsz háború, kivégzés, tömeggyilkosság, gyilkosság által előtérbe kerülő esetet (Austro-hungary: Serbian campaign of world war I: born of modern criminology, krimik sokasága, II. WW, Dnepropetrovsk maniacs), de a világ sosem volt nyugalomban.

2015. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!