Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek vicces?

Hogyan legyek vicces?

Figyelt kérdés

Bár a kérdés hülyeségnek tűnhet, teljesen komolyan gondolom.


Ugyan nincs sok barátom, de ha szomorúak, bármit megtennék, hogy fel tudjam őket vidítani. Ehhez legtöbbször elég lenne, ha vicces lennék. Nem nevetséges, hanem beszélgetés közben vicces megjegyzéseket tenni.


Arra gondoltam, hogy esetleg lehet ezt valahogy gyakorolni, mint sok más dolgot. Valaki nem ismer valamilyen módszert?



2015. okt. 2. 03:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez mennyire tanulható dolog. De mondjuk nézz sok vígjátékot, paródiákat, vicces showműsorokat, meg hasonlók, aztán csak ragad rád is valami belőle.
2015. okt. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából elég sok olyet nézek és jól is szórakozok rajtuk, de amikor nekem kéne viccesnek lennem, feszült leszek és semmi nem jut az eszembe.
2015. okt. 2. 04:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt igazából így direkt tanulni nem tudod! De esetleg ha beszélsz az emberekkel sokat, akkor talán tudod, mi a humorérzékük legkedvesebb pontja (pl. Ha azt mondod: Gomba!?) Ezt valaki viccesnek találja, és nevet. De mindenkinek egyedi stílusa van. Sok sikert, de ezt csak tapasztalatból lehet, úgyhogy hajrá!!!
2015. okt. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ne viccelődéssel humorral akard felvidítani őket.
2015. okt. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez magabiztosság kérdése is, mert ha nem vagy magadban biztos nem tudod érzéssel előadni, de ettől még lehet humorérzéked, csak nem vagy elég jó előadó. Én például nem erőltettem ezt az egészet, sőt még nem is tudatos, hanem érzem. A humorérzék lényege, hogy nem okokat kell keresni és analizálni, hanem érezni kell.
2015. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindig fel kell jegyzetelni az életedben hallott jó poénokat,akár mobiltelóba vagy papirra ,mindegy,legyen az haveri benyögés, tv, film, utca stb..Témakörökre bontva leírni, és megtanulni. Mikor hallod ,azt hiszed ez mekkora poén ezt megjegyzem,de fél nap múlva elfelejti az ember...

Ha belekerülsz egy témába vágó szituba,akkor beugrik majd az adott odaillő vicc poén. Mindent meg lehet tanulni ,senki nem úgy bújik ki az anyjából ,hogy viccet mesél, mindenki tanulja,csak van akinek jobb a memóriája,azonnal bevésődik egy jó poén, és nem kell alkalmazni a jegyzetelést.

2015. okt. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Sokat segítettetek!


#3 Milyen egyéb ötleted lenne?


#4 Előfordul, hogy viccesnek találnak, de amikor kéne sosem érzem..


#5 A jegyzetelés nem hangzik hülyeségnek. :o

2015. okt. 2. 15:06
 8/9 A kérdező kommentje:
#2 Igazad van és köszönöm a bátorítást! Azért jó lenne, ha kicsit egyszerűbb lenne.
2015. okt. 2. 15:10
 9/9 anonim válasza:
Nem tudom, én sem megtanultam, csak szoktam hülyeséget beszélni ami általában vicces, de ezt tanulni nem lehet
2015. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!