Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigység megölheti a barátságo...

Irigység megölheti a barátságot? Előfordulhat, hogy ezért kerüli valaki a másikat?

Figyelt kérdés

Az egyik félnek megvan mindene: jó tanulási eredmények, érdekes hobbik, külföldi utak, jól fizető állás.

A másik pedig gürizik egyetem mellett és csak bukdácsol. Alig van szabadideje, kevés pénzért hajtja magát és pocsék a tanulmány teljesítménye.


2015. okt. 3. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem kérdés. Az irigység megölheti a barátságot. Sajnos manapság ez mindennapos szituáció. 20 éves barátságok múlnak pár ezer forinton.
2015. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenki sikeres és gazdag. Nem csak akarás kell hanem egy nagy adag szerencse is !
2015. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek diplomás csórót, és nyolcosztályost aki jól keres. Igen az irigység tönkreteheti a barátságot !
2015. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minek jár egyetemre ha rossz az eredménye ? Egy szakmával is lehet valaki sikeres, nem csak diplomával . Az én tesóm is diplomás és éppen,hogy csak meg él .
2015. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
frusztráló lehet neki látni valakit, aki gondtalan..mert meg se érti őt.
2015. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érthető ez a szituáció, mert sajnos én is hasonló cipőben járok. Én az első kategóriába tartozom: Kitűnő tanulmányi eredmény a fősulin, rendszeres diákmunka suli mellett is, ösztöndíjak (tanulmányi, tudományos, köztársasági és Szent István ösztöndíj), nyelvvizsga, tdk stb.

Sajnos sikerült megtapasztalnom az irigységet nemcsak a hallgatótársaim, hanem más emberek részéről is.

2015. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ. Ha a sikeres fél nem nézi le a barátját, képes visszatartani magát, megmarad az "eredeti" énje és nem száll el magától, illetve, ha segítőkész, stb.


Meg ha képesek vagytok megbeszélni a dolgot és őszintén megmondani neked, hogy "mi bajod" vele, AKKOR megmaradhat a barátság, ha ő ezt megérti és felfogja és úgy kezeli a dolgot.


Minden csak megbeszélés kérdése szerintem. Ehhez mind a két félhez szükség van.

2015. okt. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!