Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy egy számítógépes...

Létezik, hogy egy számítógépes játék az életre tanítson?

Figyelt kérdés
Van egy számítógépes stratégiai játékom, a Heroes of Might and Magic 3, és tele van nehéz pályákkal, nehéz helyzetekkel, lehetetlennek tűnő küldetésekkel, és én sokat játszottam vele, és hozzászoktam hogy kell egy problémát megoldani játékon belül, még a lehetetlen pályákat is megnyertem, így rájöttem ,hogy számomra nincs lehetetlen. Aztán a való életben is kipróbáltam, pl. amikor fölvettek egyetemre, ugyanezeket a stratégiákat kezdtem alkalmazni, mint amiket a játékban, és az egészet úgy vettem, mint egy stratégiai játékot, ahol számtalan dologra figyelni kell(kiskapuk,tanárok,követelmények stb.),és legnehezebb helyzetekben mindig arra gondoltam, hogy ez ugyanolyan mint a játék, és meg tudom csinálni, és így egyáltalán nem szorongtam a számonkéréseknél, sőt egyenesen élveztem, hogy magából az egyetemi szakból magamban egy játékot csináltam. El is végeztem az egyetemet, pedig nem volt egy egyszerű szak.

2015. okt. 6. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A GTA-ból megtanulhattad, hogyha elütöd a prostit szolgálatai után, akkor nem csak visszaszerezheted a pénzed, hanem még keresel is rajta:D
2015. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokat lehet belőlük tanulni. Logikai, problémamegoldó készség, kitartás és nem utolsó sorban én például az angol szókincsem jó részét játékoknak köszönhetem:D Persze rossz hatásai is lehetnek, de akkor ha nem mértékkel játszik az ember, meg ha annyira befolyásolható és hiszékeny (vagy szimplán fiatal), hogy összemosódik benne a valóság és a játék, ezáltal agresszív, akaratos lesz. De nem ez a jellemző szerintem és sok tényező játszik közre, nem lehet azt mondani, hogy csakis a játék tette ezt az adott emberrel.
2015. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Portal 1-2

The Talos Principle - ez kemény fejtörős játék egy idő után

2015. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A probléma megoldóképességet valóban fejlesztheti egy játék, de azt ne mondja senki, hogy a fenti gondolatmenettel simán el lehet végezni a BME-t vagy bármely más egyetemet. :D

A te eseted egyszerűen csak a motiváción alapszik, semmi köze a játékokhoz. Aki motivált az egyébként is úgy fogja fel az egyetemet, hogy lépésenként kell leküzdeni az akadályokat és lehet, hogy egész életében nem játszott egy számítógépes játékkal sem. Én például világéletemben csak gondolkodtató stratégiai játékokkal/kalandjátékokkal játszottam mégis kibuktam az egyetemről egy tárgy miatt, mert egyszerűen nem értettem. Szóval a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2015. okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En a Far Cry 2-bol tobbet tanultam az emberi termeszetrol, mint barmely valos tapasztalatbol, beszamolobol, vagy konyvbol.
2015. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ott van a SOMA

Mitől vagyunk emberek kérdést feszegeti!

2015. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!