Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti nem irigykedtek azokra az...

Ti nem irigykedtek azokra az emberekre, akik egy számítógépes játék segítségével pénzt, barátokat szereztek, és többtíz vagy akár többszázezren ismerik őket?

Figyelt kérdés

Van egy YouTuber, aki egy számítógépes játékkal játszik, melyekről van montázsokat tölt fel YouTube-ra, vagy pedig streamel Twitch oldalon keresztül. A srác egy hétköznapi fagylaltárúsként kezdett, aztán sikerült az első pár videója után nézettségre szert tenni, és mára már neves eventeken (rendezvényeken) többezer ember tapsol neki, ha meglátja, és imádják őt a remek, vicces, humoros stílusa miatt. Arról nem is beszélve, hogy az illető rengeteg adományt kap, ajándékokat a nézőktől és rajongóktól, a nézettsége miatt a pénzre egyáltalán nincs hiány (jelenleg új apartmanba költözik a barátnőjével), és mindezt úgy érte el, hogy számítógépes játékkal játszott, videókat készített (vágott össze, stb.), ami igaz, hogy rengeteg munka, de egy ugyanennyit egy gyárban vagy egyéb helyen dolgozó ember soha nem fog keresni. Nem beszélve a rengeteg internetes barátjáról, akik ölni tudnának egy kézfogásért.


Ilyenkor elgondolkodtam rajta, hogy annyira szívesen lennék a helyébe.. barátnő, rajongók, barátok, imádja a munkáját (még mindig egy játékkal játszik), imádják őt az emberek. Sajnos nekem nem adatott meg ez a lehetőség, én még túl fiatal vagyok (17), és a játék már elég nagyra nőtte ki magát ahhoz, hogy karrierként megpróbálhassak én is YouTuber lenni. Igazából naponta eszembe jut az illető, és elfog a rossz kedv és a kellemetlen közérzet, hogy amíg őt annyian kedvelik, nekem mindössze pár barátom van csak, soha nem fogok ugyanannyi munkáért ugyanennyi pénzt kapni, és nem is 100%, hogy minden nap úgy fogom a munkám végezni, hogy röhögök közben Skypeon a haverokkal és olvasom, ahogy az emberek bíztatnak, velem együtt nevetnek és kedvelnek engem. Nagyon rossz dolog az irigység, már-már szinte felemészt.


2015. aug. 14. 13:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem irigykedek senkire. Nekem is ott a lehetőség, hogy akárki lehessek.
2015. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

NEM!


Én is voltam hasonló helyzetben, sok százan ismerték a nevem online játék által, lehetőségem volt belőle adományokat is gyűjteni...hidd el a hírnévnek ott a sötét oldala is...


Szerencsére mára nem vagyok annyira ismert de ez több éves állás után lett...a jövőben újra indítom a közösséget ahol ismertek engem és ami miatt nagy hírnevem volt, de megpróbálok "reklám arcokat" keresni akik felfogják a hírnevet :)


22F

2015. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A legtöbb ember nem igazán arra kíváncsi, hogyan játszik a másik, hanem inkább magára az "előadóra". Tulajdonképpen semmivel sem rosszabb, sőt, körülbelül hasonló, mint aki tévét néz, vagy sorozatot. Ki meg ne nagyon zavard ilyen melegben még az embereket, várd meg a hétfői lehűlést. :)
2015. aug. 14. 13:14
 4/15 anonim ***** válasza:

Mi tart vissza attól hogy megpróbáld? Én nem irígykedek rájuk, mert azért nekik sem csak játékokból áll az életük. Videókat fel kell venni, meg kell szerkeszteni, állandóan ott kell rohadni a gép előtt és közben még ezer aprósággal foglalkozni úgy hogy az vicces is legyen. Én csak pewdiepie-t nézem, de amiket ő csinál az is elég kimerítő lehet.

Telített szakma a youtuberség mostanában, de ha úgy érzed jól menne neked akkor próbáld meg ahelyett hogy azon rágódsz hogy milyen jó lenne.

2015. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én csak a pénz miatt irigykedek, gyakorlatilag 0 idő befektetéssel keresi a pénzt Pewdiepie, sőt azt csinálja amit szeret. Ha csinálna egy videót amiben szarik azt is megnéznék vagy 20 millióan amivel tele tömheti a zsebét.. Aztán ott vannak az olyan Youtuberek akik rengeteg időt fektetnek 1-1 videóba és még sincs akkora hírnevük mint egy semmittevő "gamernek".
2015. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"gyakorlatilag 0 idő befektetéssel keresi a pénzt Pewdiepie"

Az ő videóiban legalább napi 8 óra benne van, ha csak 1 játékot játszik. Nem csak felveszi, amit csinál, hanem annak a 99%-át kukázza is utólag(vagyis legalább 1x végig nézi, amit felvett). A maradékot pedig össze kell hangolni. A rengeteg utómunkáról nem is beszélve, amivel az ő videói járnak. Plusz, az egyéni index képek sem 10 perc alatt készülnek el.

2015. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
soha a budos eletben nem irigykedtem meg senkire.
2015. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Videókat fel kell venni, meg kell szerkeszteni, állandóan ott kell rohadni a gép előtt és közben még ezer aprósággal foglalkozni úgy hogy az vicces is legyen."


Meg a lónak azt a bizonyos szerszámát.. Ez napi néhány órás munkát igényel ami évi 7 millió dollárért igazából semmittevés. Elindítja a kamerát, közben a játékot, játszik vele egy kicsit közben ordibál majd utólag összevágja ezeket a jeleneteket meg 1-2 régen lejárt memet odadob. Én is csináltam már jó néhány videót YT-ra, a vágás kb. 10 perces munka. Ott van pl. a RocketJump (aka freddiewong), CorridorDigital, ők RENGETEG időt ölnek 1-1 videóba, szinte egy valódi filmforgatást nyomnak le CGI-al meg operatőrökkel. Na az ilyenek minden pénzt megérdemelnek a feliratkozóik után.

2015. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen? A Reddites Ask me anything-ben is elmondta hogy gyorsan elkészülnek a videók, baromi könnyű őket csinálni. Keress rá nyugodtan. Biztos szeretnéd azt hinni hogy ő megdolgozik azért a másfél milliárd forintért, de az az igazság hogy cseppet sem :)
2015. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Legfeljebb azért irigylem őket, mert olyasmivel tudnak pénzt keresni, amit szeretnek csinálni. Ezt manapság kevés ember mondhatja el magáról. A rajongók viszont nem összekeverendők a barátokkal. Barátaim nekem is vannak, pedig teljesen átlagos egyszerű ember vagyok. A rajongó az teljesen más dolog. Aki túl híres, az pl. vásárolni se tud elmenni anélkül, hogy ne zaklatná valaki, engem ez eléggé idegesítene egy idő után. Rendezvényekre se tud többet úgy járni, mint azok, akik átlagemberként kikapcsolódni mennek oda. Ezt a részét egyáltalán nem irigylem.
2015. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!