Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy mindenható isten...

Ha egy mindenható isten lehetnél mi lenne a célod?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy egy örökkévaló isten vagy aki egy csettintésre teremthet új világokat, új fizikai szabályokkal vagy akármit amit csak el tudsz képzelni. Az emberi élet számodra olyan lenne mint az ember számára egy hangyáé, mihez kezdenél ezzel a hatalommal, mi lenne vágyad és ennek mi tehetne elégtételt, és ha megszereznéd ezt a célt akkor merre tovább? Itt a szöveg végére egy emlékeztető hogy a lehetetlent is megteremtheted és örökké élsz tehát van időd.

2015. okt. 8. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudtad hogy sok hangya megölheti az embert?
2015. okt. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Akkor miniszter lennék Magyarországon. Az még attól is feljebb van.
2015. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A saját magam szórakoztatása. Ha létezik isten, ő is biztos ugyanezt csinálni, megállás nélkül:)
2015. okt. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt most is megtudom csinálni csak virtuálisan :D


Ha a valóságban teremthetnék akkor létrehoznék egy olyan világot ahol nem a pénz, az irigység, meg a háború a meghatározó...


Egy harmonikus világot ahol az ember nem pusztítja a világot, de fejlődik! Ahol az emberek nem olyanok mint a vírusok, hogy élősködnek a bolygón és tönkreteszik azt...

Nem a világbéke a célom, hanem egy olyan világ amiben béke van az emberek és a természet között!

Persze ugyanúgy lenne hús az asztalon, de nem mind1, hogy mennyire van megbecsülve...


22F

2015. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Legóznék
2015. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az emberi élet számodra olyan lenne mint az ember számára egy hangyáé, mihez kezdenél ezzel a hatalommal..."

Akkor már inkább állapot, nekem mi hatalmam van egy hangya felett? Oké, erősebb vagyok (bár az első válaszolónak is igaza van), de mit akarhatnék egy hangyától? Vagy egy hangyabolytól? Vagy tízezer hangyabolytól? Hatalmam csak akkor lenne úgy istenigazából, ha volna, aki ki is szolgálja, és én szükségszerűen rá is lennék szorulva erre a szolgálatra (máskülönben minek bajlódnék vele), persze megvan a lehetőségem, hogy kezemben tudjam tartani a szolgákat. Mindenhatóként viszont egyszerre vagyok az úr és a szolga. Nincs mire vágyjak, nincs mire elégtételt kérnem. Elértem a célt, nincs tovább. Azt hiszem, a keletiek is így értik a Nirvánát, mint megsemmisülést, ami egyben boldogság is.

2015. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy számomra tökéletes helyen laknék,békességben,és úgy élnék ahogy akarok,senki nem pofázna be soha,semmit.
2015. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Létrehoznám a hippik által elképzelt világot, plusz normális lenne a pride mindenki számára. Az embereknek hatalmat adnék, hogy maguknak olyan környezetet teremtsenek amilyet akarnak. Persze nem tudnának/nem lennének negatív érzelmek.
2020. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eltörölném a halálos betegségeket, szabályoznám az emberek szaporodóképességét, hogy hosszútávon ez a majdnem nyolcmilliárd ember elkezdjen fogyni. Halála után mindenki lelke egy békés, időtlen helyre kerülne, de kedve szerint választhatja valaki az újjászületést akár itt, akár egy másik bolygón...

Rendezném a globális felmelegedést, a világ problémáit.

Aztán kiélném magam. Először mint ember végtelen pénzt teremtenék a bankkártyámra, amivel beutaznám a Földet, mindent megvennék, megtennék, stb. Utána teremtenék egy saját szigetet, ahol uralkodnék, vagy akár egy saját bolygót, tele varázslatos lényekkel.

Átjárót nyitnék a kedvenc könyves és filmes univerzumjaimba, és azokban a világokban is élnék.

2021. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy tudna a csökevényes teremtmény a mindenható és mindenttudó teremtő Isten fejével gondolkodni?
2021. júl. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!