Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha isten mindenható, miért...

Ha isten mindenható, miért nem tud engem felhívni, vagy sms-t küldeni?

Figyelt kérdés
isten, mindenható, vallás, hit, ateizmus
2015. szept. 19. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, nincs meg neki a telefonszámod...

Amúgy fel tud hívni, és te is fel tudod Őt hívni. Az erre használható vezeték nélküli telefont imának hívják. Ő pedig szintén hív téged, csak a lelked "rádióantennáit" kellene kicsit megmozgatni, behangolni.

2015. szept. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

MI EZ A KÉRDÉS. XDDDD

Ám 1. válaszadónak van igaza.:))

2015. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Bizonyára nem akar felhívni vagy sms-t küldeni neked.
2015. szept. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

A Jóisten válasza:


De hiszen ott lakom a szívedben, minek keresnélek telefonon? Neked kellene megtalálnod engem.


Ahogy a költő megtalált a szívében:


"Most már tudom őt mindenképpen,

minden dolgában tetten értem.

S tudom is, miért szeret engem -

tetten értem az én szívemben."


[link]

2015. szept. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Ez olyan kérdés, hogy ha én képes vagyok kimászni az ablakon akkor miért nem mászok ki. Mert nem akarok és kész.
2015. szept. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
ha valóban lehetséges minden magánszámot megszerezni, olyan embereknek mint pl Obama, akkor vajon miért nem hív fel téged Obama? Esetleg nem akar? Esetleg nem is létezik?
2015. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
:)) 6 :))
2015. szept. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szp72 ***** válasza:

Fiam!


Ne légy hitetlen, hanem hívő!


Isten


(A szp72 az inkognitóm)

2015. szept. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

"Tamás pedig, egy a tizenkettő közül, akit Ikernek hívnak, nem volt velük, amikor eljött Jézus.

A többi tanítvány elmondta neki: »Láttuk az Urat!« Ő azonban így szólt: »Hacsak nem látom kezén a szegek nyomát, és ujjamat a szegek helyére nem teszem, és kezemet az oldalába nem helyezem, én nem hiszem!«

Nyolc nap múlva ismét együtt voltak a tanítványai, és Tamás is velük volt. Jézus eljött – bár az ajtó zárva volt –, megállt középen, és így szólt: »Békesség nektek!«

Azután azt mondta Tamásnak: »Tedd ide ujjadat és nézd a kezeimet; nyújtsd ki kezedet és tedd az oldalamba, és ne légy hitetlen, hanem hívő!«

Tamás azt felelte: »Én Uram és én Istenem!«

Jézus erre azt mondta neki: »Mivel láttál engem, hittél. Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek.«" Jn 20:24-29

2015. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Istennek nem kell senkitől semmit kérdeznie, mert ő mindent tud mindenkiről. Semmi újat nem tudnál neki mondani. Persze ennek ellenére az ima fontos és jó dolog, de leginkább saját magunk épülhetünk belőle, és megtudhatjuk, hogy amit kértünk az Isten akarata szerint való-e. Mert ha igen, akkor valamikor -- az ő időzítése szerint -- teljesíteni fogja, ha látja, hogy komolyan gondoljuk.

Amit pedig Isten akar mondani, az elérhető szinte minden ember könyvespolcán, úgy hívják, hogy Biblia. Ja, hogy kényelmesebb lenne, ha felhívhatnád Istent, és közvetlenül válaszolna a kérdéseidre? Ez igaz. De Isten úgy gondolta, hogy minden sport, az igazság keresése is kemény edzés. Ő úgy gondolta, hogy ezt nem könnyíti meg, és ő jobban tudja, hogy miért nem. Talán nem lusta embereket akar kinevelni. Neked kell erőfeszítéseket tenned a Biblia olvasásával, ha meg akarod ismerni Istent. "Kérjetek és adatik, Keressetek és találtok, Zörgessetek és megnyittatik."

2015. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!