Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok az emberi kompetenciá...

Ameoland kérdése:

Mik azok az emberi kompetenciák, ami alapján megállapítható, hogy mire hivatott az egyén?

Figyelt kérdés

Nagyon kis gyermek korom óta foglalkoztat ez a téma, és azt érzem,hogy össze-vissza terelget az élet,de nem azt csinálom, amit szeretnék, ámbár konkrétan megfogalmazni sem tudom. Mikor középiskolában meg kellett volna jelölni, hogy milyen irányba szeretnénk tovább tanulni, mindenki hasraütés szerűen döntött.

Sok ezzel foglalkozó "szakértőhöz" fordultam már, akik nem tudtak többet mondani, mint amit én is elmondtam.

De csak például: Tudom magamról, hogy egy nyitott ember vagyok, akinek nagyon könnyű megnyitni embereket és szeretek is velük foglalkozni. Szeretek elemezni, eléggé gondolkodó típus vagyok, mindemellett elsősorban humán vonalú. Mégsem feltétlen egyenesen következik ebből,hogy tanár vagy pszichológus lesz az ember, nem?

ha valaki érti, hogy is van ez és ha tudna válaszolni, nagyon hálás lennék :)



#munka #életcél #egyéni képességek
2015. okt. 8. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki kell próbálni sokmindent, valahol leragadsz de lehet hogy nem, viszont akkor mág mindig elmondhatod, h miylen sok mindenben volt részed.
2015. okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szeretsz elemezni. Ott a hiba (no meg a lehetőség is). Én is szeretek emberekkel foglalkozni (ennek ellenére a tömeget pl. utálom), elemezni, táblázatot gyártani és ebből adódóan túlgondolkodni a dolgokat. Ha már van két használható tulajdonságod akkor indulj el abba az irányba amit ezek együttesen vagy az egyik meghatároz. Írd fel, milyen szakmák jöhetnek egyáltalán szóba és utána húzd ki. Ez azért nem mert, ez azért nem mert és a végén annyi marad amiből már akár hasraütés szerűen is választhatsz, bármelyik jó lesz. Manapság meg az, hogy váltasz az életed során már szinte kötelező.

Most már, hogy kifutottam az időből mindenki azt mondja, jogásznak kellett volna mennem.. és tudom, hogy jó is lett volna.

Lényeg, hogy kezdj bele valamibe amihez van kedved és ne hagyd, hogy elmenjen melletted az élet, míg Te elemzel és gondolkodsz...

2015. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!