Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan, hogy...

Miért ellenzik sokan, hogy emberi ételeket egyen a kutya?

Figyelt kérdés
Nekem kis testű lakásban élő kutyám van. Azt eszi, amit mi. Erős, egészséges, mégis, sokszor hallom, hogy mindenki a száraztápokat ajánlja. Nem értem, hogy ha elég változatosan eszünk (megeszi a zöldségeket és a húst is), akkor miért kellene neki kevésbé illatos, száraz tápot adnom? Így is egészségesen tud élni, nem? Nem kutyatáp reklámokat szeretnék olvasni, hanem személyes tapasztalatokat, pro és kontra. Ugye nem csak én etetem emberi kajával a kutyusom?
2010. júl. 25. 15:02
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
32%
mi sem száraztápot, sem emberi kaját nem adunk neki: külön főzünk a kuvaszunknak...meg néha kap tőlem pici csokit/fagyit kóstolóba...
2010. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem, mi is a kisseb kutyánknak adunk ugyanúgy húst csontot,nagynéha rágcsálni valót mint a nagynak és semmi bajuk szerencsére :)
2010. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
én azt hallottam azért, mert a beleinek és a fogainak sokkal egészségesebb a száraz tápok hosszú távon
2010. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kistestűim vannak, igaz nálunk udvaron. Ők úgy kapnak enni, hogy kap konzerv kutyát, száraztápot hisz a fogai kopásához kell neki, de előfordul, hogy a megmaradt túrós tészát is megeszik. :D Tehát nálunk kapnak rendes kutyáknak szánt kaját, tápot és emberi kaját is. Úgy kb 80-20%-ban.
2010. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló: úgy tudom, a kávé és csoki mérgező a kutyák számára! Szerintem ezt nem kellene adnod neki!


AMúgy igen, én is igyekszem változatos ételeket csinálni mindenkinek. Neki csontot nem adhatok, mert kistestű, de husit és zöldséget, tojást, stb. sokat kap.

2010. júl. 25. 15:10
 6/37 A kérdező kommentje:
A fogaira kap rágható kutyafogkefét, én is igyekszem erre figyelni, fogkőre, ilyesmire.
2010. júl. 25. 15:11
 7/37 anonim ***** válasza:
0%
Eszi,nem eszi,nem kap mást
2010. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
0%
Azt nem tudom hogy miért ellenzik, mert én személy szerint hülyeségnek tartom. Szerintem sokkal jobban jár a kutya ha nem ezeket a sz*r száraz tápokat kapja hanem rendes kaját. A száraz tápban ki tudja mi van benne. Meg nehogy már ezek a tápok jobbak legyenek mint a rendes kaja.
2010. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
70%

Mert ő kutya, nem ember. Te miért nem eszel kutyatápot, konzervet vagy nyers húst? Mert nem egy kutya vagy hanem ember.

A kutyának PONT hogy NINCS szüksége változatosságra, sőt árt neki (pl hasmenés!). A kutyának árt a fűszerezés, édesség stb. És nem hinném hogy natúr kajákat esztek és mindig húst meg rízst. Azt más ha főzöl neki külön minőségi húst és rízs vagy ilyesmit. Az jó neki. Csak azzal meg az a baj hogy nem tudod a pontos arányokat amire szüksége van. És mit csináljak pl én, mert van 3 kutyám, a maradék meg 0?

Tapasztalat? Az én kutyáim sokáig rossz tápot majd emberi kaját ettek. Eeredmény, veszélyes betegségeket fél lábon túléltek, de olyan rondák voltak mint a bűn! Néha száraz, néha zsíros szőr, mértéktelen hullás, korpa, ha egy szem por rájukszállt és utána megsimogattam őket fekete lett a kezem (nincs öntisztulás), a szájuk büdös, fogköves... Mióta jó tápokat esznek azóta ez nincs. Persze az öreg kutya már nem tud nagyon megváltozni de még rajta is látszik.

Az időt és pénzt már ne is számoljuk. A táp végül sokkal kevesebb időbe és pénzbe kerül. Az én macskám, kutyáim, imádják és nem azért mert éheztetem őket hogy megegyék.

Tudod ismerek kóborkutyát aki szemeten él és mégis szép, és nem beteg. De ez nem jelent semmit. Te is meg tudnál élni szárazkenyéren de attól még nem az való neked, embernek, nem?

2010. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
59%
ja a csoki mérgező, ha megeszik belőle 1kgot...
2010. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!