Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók az emberek?

Miért ilyen bunkók az emberek?

Figyelt kérdés

Kávézóban dolgozom, mert valahogy össze kell szednem az egyetemi tandíjra valót, meg addig is élni kell valamiből. És egyenesen utálom, mikor egyesek (többségében férfiak) úgy jönnek oda hozzám, hogy "Csinálsz nekem egy kávét!"

Nem kérdés, nem kérés, parancs. Már gondoltam, megmondom, ha nem kér meg, nem kap, de nem akarok az állásommal játszani, meg ezeket úgyse hatná meg.

A másik kedvencem:

Bejön, és "Kávét!"

én: "Itt fogyasztja, vagy elvitelre? Kicsit vagy nagyot?"

Mire ő: "Normált"

én: "Az most kicsi, vagy nagy?"

ő: "Mit képzelsz, én dolgozom itt, vagy te? Azt mondtam, hogy csinálj egy normális kávét!"



Csak példának: Használtam régen a Rhiannon felhasználónevet az oldalon. Erre kaptam egy ilyen privátot minden előzmény nélkül, hogy "A neved most akkor Rihanna és Trianon?"

Könyörgöm, ha valamit nem ismerek, nem tudok, nem értek, akkor ne villogjak vele...

Máskor pedig hogy mit gondolnak a felhasználók a Solja névről. Erre: "Háát...a sol az nap, tehát valami agyonszolizott nő lehet"


Istenem, néha kiégnek az agysejtjeim -.-


2015. okt. 8. 23:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Már nem is tudom, miért volt ezt jó elmondani, de legalább kipanaszkodtam magam
2015. okt. 8. 23:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért tanulsz, hogy ne kelljen később kávét főznöd. Ez ilyen. A szamárlétra alja.

Senki nem mondta, hogy az élet mindig jó :)

2015. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze azon kevesek egyike vagyok, akiknek előbb át kell esni ezen a kávéfőzős időszakon.
2015. okt. 8. 23:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Boldogtalanok, kompenzálnak, ki így, ki úgy.
2015. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Legalább kiírtad magadból... :-)

Egyébként én is hasonlókat észlelek. Csak egy pár példa, hogy feldobjalak:

- Mesélem csoporttársamnak, hogy járok teljesítménytúrázni. Erre megkérdezi: ... és akkor ott gyalogoltok az autópálya szélén?

- Állandó dolog a köszönés, engem ezzel lehet kikergetni a világból. Bemegyek a boltba/önkiszolgáló étterembe/benzinkúthoz/stb. Hasonló korosztály az emberke (25-35). Köszönök: Hello. Válasz: Jó napot. Elköszönök: Viszlát. Elköszön: Szia. (vagy az egész fordítva)

2015. okt. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdés is ide illik,a belinkelt vidi az oldal alján meg egyenesen rólad szól:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__65097..

2015. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező,menj el olyan kávézóba ,ami igényes. Ne a sarki cukrászdába.. érts ezalatt minden lebujt. Én kávéfőzésből akarok élni majd. Barista szeretnék lenni . De eszembe nem jutna minden jöttment helyre elmenni dolgozni. Neked is tanácsolom,hogyha kevesebb tahót akarsz,akkor menj addig máshová míg nincs meg a megfelelő mennyiségű pénzed a tandíjra. Ráadásul az igényesebb kávéházakba előny lesz a mostani tapasztalatod is.
2015. okt. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor mit írnál ki ide, ha gyárba kéne dolgoznod?

Ott egy ilyen kis "kedvenc" dolog 10x rosszabb.

Mellesleg nekem sem ez az életpályám, csak ideiglenes. Mivel művelt vagyok, mielőtt valaki azzal jönne, hogy csak 8 általánosom van meg.

Meg ez a Rihanna Trianon dolog szerintem inkább vicces, minthogy ezen fel kéne húznod magad.

2015. okt. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!