Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 7-8 órákat alszok és mindig...

7-8 órákat alszok és mindig fáradt vagyok. Tegnap 4-et aludtam, és aránylag sokkal jobb volt. Akkor ez így nem káros, ugye?

Figyelt kérdés

Régen 8. osztályban 4-5 órát aludtam, és reggel boldogabban keltem fel, meg iskolába jól éreztem magam a bőrömben, járt az agyam mindenfélén.

9. óta (most 11.-es vagyok) pedig majdnem mindig lefeküdtem amikor fáradt lettem, átlag 11-12 óra. Na úgy sokkal nehezebben keltem fel reggel, fáradtabb voltam egész nap, csak fészkelődtem meg rosszul éreztem magam.


Nem lehet, hogy csak 3-5 óra alvásra van szűkségem mert utána fáradtabb leszek? Persze hétvégén igyekszem kipihenni magam. Nem csinálok se káros se egészséges dolgokat.



2015. okt. 12. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni, neked mi a jó. Én ha 10-12 órát alszok akkor egésznap nyomott vagyok inkább mintsem kipihent, ha 3-5öt akkor meg egy zombi. Próbálj meg minden este azonos időben lefeküdni és reggel azonos időben felkelni, hogy valamire ráálljon a szervezeted.
2015. okt. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én kólázom, hogy ne dőljek le a székről. Aztán meg majd helyrejövök.
2015. okt. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írja, ki kell tapasztalni, hogy kinek mi a megfelelő mennyiség. Valószínűleg neked a 3-5 óra ami alatt normálisan ki tudod magad pihenni.

Nálam ez általában 7-8 óra. Ha ennél többet alszom, akkor egész nap álmos vagyok. Ha meg 3-4 órákat, akkor olyan vagyok egész nap, mintha megittam volna 3 liter energiaitalt: fáradt vagyok, nézek ki a fejemből, de a szívem az ver ezerrel.

Amúgy a fáradtsághoz (ha nincs más zavaró tényező) akkor esetenként az időjárás is hozzájárul, ha érzékeny vagy az időjárás változásra.

2015. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!