Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehely! Jobb mint a...

Intimkehely! Jobb mint a tampon? Miért ilyen drága? Valóban kevésbé káros?

Figyelt kérdés

1. Értem én, hogy mindenki azt gondolja, hogy egyszer megveszi és nem kell több tampont és betétet használnia.

Hiszen, akkor is ezt gondoltuk, mikor tini korunkban áttértünk a betétről a tamponra...

Aztán nem így lett!

A tampon szivárgot, továbbra is kellett alá betét...

Ha az intim kehellyel is így járok, nem igazán éri meg megvenni ilyen magas áron!


1. kérdése: Tényleg annyira jó ez a kehey, hogy nem kell több tampon és betét?


2. Egy doboz tampont megveszek 700ft-ért és van benne 10-12db szövet tampon.

Ez meg EGY darab orvosi szilikon 6000-14.000ft ért.

Plusz a tampon és a betét is (legalábbis azt mondják), a funkciójukat és az összetételüket illetően károsak.

Az intimkehely valóban nem káros?

Nem káros, hogy egy műanyagot kell feltenni magunknak?

(orvosi szilikon= műanyag)


2. Kérdései miért ennyire drága? Talán mert ez nem káros, vagy mégsem?


3. A pofátlanság határa, hogy még a nőiességból is pénzt akarnak csinálni. :((((((

Én nem tudom hova tenni a menstruációmat, akár veszem tampont, betétet, kelyhet, akár nem. Akkor is van!


2015. szept. 9. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

A kehely jobb. Az orvosi szilikon nem = a műanyaggal. Az orvosi szilikon egy testazonos puha gumiszerű anyagból van.


Nem kell alá sem tampon, sem betét, és nagyon sokáig bírja. Annak jó, akinek nagyon pontosan jön, és nagyon sok van. Valamint olyan illemhelyekre jár, ahol el is tudja mosni. 3 db kell belőle.


1. bent, 1 a táskádban, 1 a sterilben.


Nekem bevált.Csak akkor veszek tampont, ha tudom, hogy olyan helyre megyek, ahol vagy nem adottak a körülmények egy normális cserére, vagy nem ismerem a helyet, és nem tudom, hogy adottak-e.

2015. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát azt javasolod, hogy nem egy kehely kell, hanem kapásból 3-rom?:D

Ha kezet mosok, kiöblitem belőve a vért, akkor úgy már fertőzés veszélyes vissza hellyezni?

2015. szept. 9. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3 kehely mi a fenének? :o

Sokat olvastam a témában, mindenhol az van, hogy elég egy, amit kiöblítesz, menzesz végén meg fertőtlenítesz.

2015. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én vagyok az 1. Nekem a nőgyógyászom javasolta, hogy minimum 2, de inkább 3 legyen. Ugyanis egy átlagos nyilvános wc-ben nincs a wc mellett csap, vagy bidé, amiben el tudod mosni a kelyhet. Ezért jobb, ha van nálad egy steril cserekehely.

Nekem bevált így, hogy 3 van.

2015. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Viszel egy fél literes vizet, és akkor ki tudod öblíteni, plusz kézfertőtlenítő.
2015. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem kettő van, totál véletlenül, egyszer elkevertem az egyiket. mi a fenének kéne állandóan sterilben lennie egynek? még ha naponta akarod is cserélni, fertőtleníteni, akkor is elég kettő. speciel én csak a menstruáció végén sterilizálom, aztán kész a következőre. ha egy benned van, minek kell még egy táskádba????


a tampont, betétet eldobod használat után, ezt újra felhasználod. sokáig. és jóval több vér fér bele, mint egy tamponba.

én az első napokban használok mellé tisztasági betétet, a biztonság kedvéért, és ennyi. tampont nem is tudnék mellette, ott van bent...betét se a rendes, menstruációs, csak a tisztasági.

2015. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha még olvasod: a drágaságát én sem értem, viszont nem kell mellé semmi eldobható.. én az elején mikor még "féltem" vettem 2-3 db mosható tisztasági betétet a biztonság kedvéért, de nem szivárgott. És nem kell egynél több.. nekem egy van. fertőtlenítem mensi előtt, ha nagyon megvan akkor reggel és délután cserélem. Ha nem túl erős a vérzés akkor pedig csak az esti fürdésnél. Mesi végén pedig ismét fertőtlenítés.. :)
2015. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már meggondoltam magamat a kehellyel kapcsolatban. Nem veszek és a tampont is elhagytam.

Mert találtam egy nem drogériában kapgató műanyag betétet, hanem egy organikus pamutból készültet és nagyon szuper!

Imádom! Nem kell már kehely.

2015. okt. 31. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!