Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a rumungró...

Mit gondoltok a rumungró cigányokról? 15/L

Figyelt kérdés
Rumungró (magyar cigány vagyok) anyu azt mondta (persze ő is az) hogy ne mondjam senkinek hogy rumungró vagyok mert az a cigányok egy hitvány fajtája. A többi "fajtársammal" együtt én is úgy nézek ki és viselkedem mint bármelyik magyar, sőt a bőröm világossabb mint a magyar többségé. De ezek szerint ez rossz? Cigányként úgy is kéne kinéznem és élnem mint az "igazi" romák? Az én "fajtám" ilyenek miatt "hitvány"?

2015. okt. 17. 23:58
1 2
 1/15 SylwerStone ***** válasza:
64%
Én egy embert a tettei alapján ítélek meg, nem pedig a származása alapján. Vannak előítéletek a romákkal szemben, megjegyzem okkal, de neked sem kötelező feltétlenül a roma hagyományokat szigorúan betartani, a magyar emberek sem járnak gubában meg pártában, persze ez nyilván nem azt jelenti, hogy nem tiszteljük a hagyományainkat, csak szimplán egy modern világban élünk. Röviden élj úgy ahogy neked jól esik
2015. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem gondoltam semmit, mert nem is hallottam erről. Tehát vannak cigány felmenőid, de te már nem hasonlítasz rájuk?

Egyébként igaza van anyukádnak, jobb ha nem hangoztatod, hogy cigány vagy. A saját érdekedben.

Egyébként nem rossz. Illetve ez rajtad múlik.

2015. okt. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
A Te "fajtád" (ahogy Te mondtad) egyáltalán nem hitvány, a cigány kultúra már az európai kultúra egy nagyon fontos és értékes része. Sok olyan van hidd el, amit a magyaroknak a cigányoktól meg lehetne tanulni. Jó persze, vannak akik egy kicsit nehezebben tudnak beilleszkedni, de nekik meg segíteni kell ebben... Szóval ne keseredj el, inkább örülj neki, hogy egy ilyen színes és gazdag kultúrájú nagy családhoz tartozol. Neked is ugyanolyan helyed és jogaid vannak itt, mint akárki másnak.
2015. okt. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Anyud gondolom Magyarhoz( de inkább szinte bármily nem cigány népcsoporthoz) hasonlította.

Válaszolva: Semleges, személyiség kérdése nem fajé.

2015. okt. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "hitvány fajta"? Most másmilyennek érzed magadat attól, hogy ezt mondták?


Nem gondolok általánosságban semmit a romungro cigányokról, az a lényeg, te milyen ember vagy, ne az befolyásoljon, hogy a származásodról ki mit állít.

2015. okt. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

még nem hallottam rumungró cigányokról, de most utánanéztem a wikin és másnéven "muzsikus cigányok" akik a integrálódni tudtak a magyar társadalomba. Ha ezt veszem alapul akkor azt kívánom bár minden magyarországi cigány rumungró lenne. :)


Mindettől eltekintve viszont, az, hogy te ilyen vagy olyan cigány vagy, vagy magyar vagy engem nem érdekel, mindaddig amíg te és a családod hasznos tagja a társadalmunknak.

Magyar pedig az, aki magyarnak vallja magát.

2015. okt. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Romungró cigány=magyar cigány, akik integrálódtak a magyar társadalomba (úgy ahogy). Nem csak muzsikus cigányok, hanem mindenféle mesterséget végzők.


Én is ismerek romungrókat, magyar iskolába jártak, magyar felmenőik is vannak, és sokan magyar párt is választanak maguknak. Általában kevésbé követik a roma kultúrát, és a roma nyelvet sem feltétlenül beszélik....bár manapság az "eredeti" cigányok sem beszélik.


Általánosságban ezért is nézik le az "igazi" cigányok a romungrókat, mert a magyarokat is lenézik és nem akarnak alkalmazkodni hozzájuk. Persze itt általában a lezüllött rétegről van szó, mert vannak a magyarokkal együtt élő, általában jómódú oláh cigányok is, akik meg többségben nagy tiszteletnek örvendenek.


Ettől függetlenül nem gondolok semmit, ismerek romungrót aki lop, és nem sokkal jobb mint az általánosságban említett "cigányok", meg ismerek olyan romát, aki még a legbecsületesebb magyarnak is példaképe lehetne, magas pozícióban dolgozik, és roma, magyar egyaránt tiszteli és szereti.

2015. okt. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha hasonlítanom kéne, akkor olyasmi lehet romungrónak lenni, mint erdélyi magyarnak...őket is a románok lemagyarozzák, sok magyar meg lerománozza.
2015. okt. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Van egy romungró ismerősöm, ő büszke erre, lenézi a többi cigányt.
2015. okt. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Embernek születtél !

Soha ne szégyelld azt hogy ki vagy! Éld tisztességgel,becsülettel az életed.

Teremts,alkoss, hogy felnézhessenek rád az emberek.

Az isten az embert teremtette meg!

2015. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!