Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján tekinthető műveltne...

Mi alapján tekinthető műveltnek egy ember?

Figyelt kérdés
A leglogikusabb válasz erre, hogy sokat olvas. Viszont attól, hogy például kiolvassa az ötven árnyalat trilógiát, a Harry Pottert és hasonlókat, még nem válik azzá (szerintem). Persze ez önmagában is egy igen szubjektív kérdés, de kíváncsi vagyok a véleményekre.

2015. okt. 19. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű kérdés. Szerintem a műveltség azt jelenti, hogy valaki mennyit ismer a világból. De műveltséget valaki nem csak olvasás révén szerezhet, hanem pl. tud zenélni, ismer különböző kultúrákat - szokások, vallás, néphagyományok -, földrajzi ismeretekkel is rendelkezik, beszél nyelveket, tud táncolni, művelődhet valaki egy-egy kiállítás alkalmával is - ami lehet ókori is és modern is. A legtöbb ismeretet talán olvasással szerezhetjük, de nagyon sokféle módja lehet az ismeretszerzésnek.
2015. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy sokat olvas mindenfélét, akár az ötven árnyalat sorozatot is, de ugyanúgy Tolsztojt, Orwellt, Nabokovot, Huxleyt, Márquezt, Murakamit stb., sőt, ha kell még Asimovot és Tolkient is. És ezeken kívül rengeteg mindent... Amennyire csak lehet legyen széles a paletta. De a műveltséghez hozzá tartozik szerintem az illemtan (nem összekeverendő az erkölcstannal), a politika, a szociológia, a pszichológia, a közélet valamekkora ismerete is. Na meg hát nem csak a könyvek, hanem a filmek, zenék, egyéb művészeti alkotások értő, elemző fogyasztása. Amit biztosan nem gondolok, hogy a műveltség azonos lenne szakmák, képesítések, bizonyítványok megszerzésével. Vagy bármilyen más kötelező előírások görcsös teljesíteni akarásával...
2015. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyik feltétele az, hogy ne tegyen fel hülye kérdéseket, akkor a többiek nem nézik hülyének.


Az alapján tekinthető műveltnek, ha olyan dolgokat tud, ha olyan választékosan beszél, ahogy én nem tudok.


Akinek szerteágazó tudása van és szépen tud mondatokat fogalmazni az én felfogásomhoz képest, az az én szememben műveltnek fog tűnni, de attól még nem biztos hogy az. Az is lehet hogy csak megjátssza és blődségeket beszél, csak ezt olyan magabiztosan teszi, hogy én elhiszem amit mond.

2015. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!