Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15-16 évesen az ember még...

15-16 évesen az ember még gyerek? Hány éves kortól tekinthető valaki szellemileg teljesen felnőttnek?

Figyelt kérdés
És még annyit h ti felemelnétek-e a korhatárt 21 évre mint néhány helyen az USA-ban? Abból indultam ki hogy az ember érzelmileg és szellemileg (ritkán testileg is) 21 éves koráig fejlődik.
2010. febr. 5. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma még 21 évesen sem felnőttek,csak nagyon kevesen.Sokan még tanulnak is.18 évesen nem tudják eltartani magukat,nem ismerik az életet,nem felnőttek.

A háború előtt csak 24 éves korban lett valaki nagykorú.

2010. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így vissza gondolva normális hosszútávú döntést 25 éves kor körül keztem honzni, de befordultam volna ha addig kell várni a piálással. :)
2010. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
15-16 évesen még igenis gyerek a gyerek...majd 18 éves kor körül elkezd benőni a feje lágya (jobb esetben), de még akkor sem nevezném felnőttnek...én már elmúltam 20, de még mindig inkább gyereknek érzem magam, mint felnőttnek...szóval igen, én simán felemelném a korhatárt, és jobban odafigyelnék arra, h éjjel ne császkáljanak az utcán meg a szórakozóhelyeken 18 év alatti gyerekek...
2010. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik soha nem nőnek fel szellemileg sajna. Elég sokan. Viszont, vannak olyan fiatalok is, akik már 15-16 évesen nagyon érett, felnőttes gondolkodással rendelkeznek. Szerintem, az élettapasztalat a kulcs a dologhoz.
2010. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó. Jogilag gyerek, de vannak még korán érők. Magamból indulok ki. Nem dolgoztam, nem magam tartottam el, de apám fizetéséből én vásároltam, mert ő elitta volna, anyám halála után magamra számíthattam, és sok mindenben nagyon komoly és felelősségteljes volt a gondolkodásom. (most is persze).

Azért nem ártana feljebb vinni a korhatárt, kíváncsi vagyok, hogy a mostani tinik többsége milyen lesz, ha pár évet öregszik. (akinek nem inge...)

2010. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet így becsoportosítani. Van, aki még 20 évesen is úgy viselkedik szellemileg és érzelmileg is, mint egy 12 éves, és van, aki már elég érett ahhoz 15 évesen, h akár el is tartsa magát, ha arra kerülne sor.
2010. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
81%
én 14 éves vagyok és már olyan dolgokkal foglalkozom hogy tőzsdézés,politika mivel ez érdekel . Nem szeretek diszkóba járni inkább leülök valamelyik barátommal beszélgetni egyet a tudományról .
2010. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
63%
hát te sose lezsel felnott
2010. aug. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Igen,még bőven gyerek.Az egy dolog,hogy a 15-16 éves korosztály 70%-a sajnos felnőttnek érzi magát,de attól,hogy ők azt képzelik,még korántsem biztos,hogy valójában érettek mindenre.Akár sosem várt fordulatok is bekövetkezhetnek,amire az ember sosem számít.Erre a 15-16 évesek nem érettek még,össze is omolhatnak.Viszont szerintem,25 éves koruknál lesznek az emberek mindenre készek,ekkor "érnek meg" igazán.
2013. júl. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok és komolyzenével foglalkozom, és mindig a jövőm miatt aggódok, nem érzem magam gyereknek, de néha nagyon is :D
2015. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!