Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 10-12 éves lányok letegeznek,...

10-12 éves lányok letegeznek, "le sziáznak", ha oda köszönönök nekik. Nem durva ez? (40 éves vagyok F)

Figyelt kérdés
10-12 éves lányok letegeznek, "le sziáznak", ha oda köszönönök nekik... Nagyon durva ez. Teljesen ismeretlen lányokról van szó, köszönök, mert én érkezek a helyszínre és nem vagyok bunkó.... Nem "jó napottal" kéne köszönniük esetleg ? Engem még így tanítottak. (40 éves vagyok F)
2015. okt. 20. 21:29
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
Én ma már nem lepődök meg semmin. Különben egyetértek veled, de nézd a jó oldalát, legalább visszaköszönnek.
2015. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Na igen, az is már csoda ha vissza köszönnek :) Ebben igazad van
2015. okt. 20. 21:35
 3/33 anonim ***** válasza:
Nemrég egy 12 éves lány bejelölt fb-n, megkérdeztem végül is ismerjük-e egymást mielőtt visszajelöltem volna. Erre közölte: "Nem ismerlek. De jössz bulizni a hétvégén? Ihatnának együtt." Kicsit lesokkolt, tiltottam is. (22F)
2015. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Na jó , de te csak 22 éves vagy, ez azért nem ad okot sokkolásra :) De én 40 vagyok, igaz-igaz jól tartom magam, kevesebbnek látszom, dehát akkor is na !
2015. okt. 20. 21:37
 5/33 anonim ***** válasza:

Ohh...megnyugodhatsz. anyukam 53, falubeli kistinik is sziaztak mar...en nem tudom, hogy ezeknek tenyleg milyen szulei vannak....


Pedig nekik meg konnyu, kinek mit...

2015. okt. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Na jó hát a falubeliek azok olyanok mint egy nagy család, ott mindenki mindenkinek a rokona, ismerőse ezer éve... Ott azért még elnézhető
2015. okt. 20. 21:43
 7/33 anonim ***** válasza:

Változik a világ, 15 éve engem is jobban magáztak a gyerekek. Tök természetesnek veszem, hogy üzletekben 20 évesek letegeznek, néha már az esik rosszul, ha magáznak. Másik oldalról alapban én is tegezés/magázás közti félúttal (hello), köszöntöm sok helyen a 45 alatti nőket, ami átalakul magázássá, ha magázva köszönnek vissza, de egy csomó helyen a magázással indítást túl modorosnak érezném.


38F

2015. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Jajjj, ne idegesits, nem a rokona. Es nem elnezendo. Latszik, hogy nem jartal falun, de ezzel most csak magadat egetted be...
2015. okt. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Lazíts. Szerintem az egész magázódós/tegeződős különbség egy hierarchizáló, rangkórságos marhaság a nyelvben, aminek el kéne tűnnie, és idővel szerintem el is fog. Az más kérdés, ha tiszteletlenül nyilvánulnak meg (azt magázva és tegezve is lehet), de ne felejtsd el, hogy úgyszólván "a tisztelet sem jár, azt ki kell érdemelni". Az, hogy "téged hogy tanítottak", az lényegtelen, mert a régi, rossz társadalmi normák idővel változnak. Az Interneten pl. már majdnem mindenki tegeződik, mert itt nincs meg ugyanaz a hierarchizáló hatás, ami a magázódás intézményét kialakította.
2015. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

[link]


A net meghódítja a fiatalokat, de már a felnőtteket is. Netikett szerint nem magázódunk.A neten nincs életkor, társadalmi helyzet, stb. Persze, mindezeket értem a Facebookra, a különböző fórumokra, stb.

Jómagam kutyás vagyok. Tapasztalom, hogyha összejön egy társaság, könnyen átváltanak tegezésbe. Úgy vélem, ez előfordul más azonos csoportosulásokban is.

2015. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!