Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy valaki még...

Miért van az, hogy valaki még azt sem veszi észre, ha durván kihasználják?

Figyelt kérdés

Erről a kérdésről jutott eszembe a dolog, és nekem is van ilyen ismerősöm:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..



Miért van az, hogy valaki nem veszi észre, vagy nem akarja észrevenni azt, hogy ha tényleg látványosan, és durván kihasználják?

Nálunk unokatesóm apja volt ilyen. Állandóan pénzt kéregetett tőle a testvére, a sógornője, meg annak a családja, ingyen dolgoztatták, aztán ha kérdőre vonta ezeket, besértődtek, és elhordták mindenféle hálátlan szemétnek. Mondjuk ő értelmesebb volt, mert észrevette, és bemutatott nekik, azóta örök harag van.


Viszont sok embert látok, akikről már 20 km-ről is látni, hogy csak kihasználják őket, és mégsem tesznek ellene semmit, vagy meg is lepődnek, ha valaki ezt megmondja nekik, mert ők nem is veszik észre.


Miért van ez?



Van hasonló "történetetek" úgymond?



2015. júl. 14. 19:10
 1/2 homo ludensz ***** válasza:
Élettársi kapcsolatnál mint külső szemlélő én is látok sok ilyesmire utaló jelet. Abba viszont nem látok bele hogy milyen érzelmi és egyéb kapcsolatok fűzik őket össze.
2015. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Paxel válasza:
szerintem túl naiv természetű
2015. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!