Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 10-12 éves lányok letegeznek,...

10-12 éves lányok letegeznek, "le sziáznak", ha oda köszönönök nekik. Nem durva ez? (40 éves vagyok F)

Figyelt kérdés
10-12 éves lányok letegeznek, "le sziáznak", ha oda köszönönök nekik... Nagyon durva ez. Teljesen ismeretlen lányokról van szó, köszönök, mert én érkezek a helyszínre és nem vagyok bunkó.... Nem "jó napottal" kéne köszönniük esetleg ? Engem még így tanítottak. (40 éves vagyok F)
2015. okt. 20. 21:29
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Nagyjából én is egyetértek, hogy lassan örülni lehet ha visszaköszönnek, de azért még nem normális a helyzet.

Tanítottam suliban 2 évig, basszus, alsósok simán letegeztek (de nem csak engem)

6.-os tanítványom Jó napot-tal köszön nekem is meg a 70 körüli szüleimnek is. Ez már egy fokkal jobb, de egy hatodikos kiscsajtól egy odavetett jónapot nem hangzik jól. Mi történne, ha csókolommal köszönne?

A köszönés meg nálam halál: bemegyek valahova, köszönök: jó napot, visszaköszönnek: szia. Köszönök: szia , visszaköszönnek:jó napot.

Egyébként, kérdező, kíváncsi lennék a szitura. Lehet, hogy nem az az alaphelyzet, hogy 40 éves ember köszönjön előre 10 éveseknek. Tanítasz? Vagy gyerek osztálytársai?

2015. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Hát figyu én 22 éves fiú vagyok de most igy hirtelen fogalmam sincs hogy köszönnék egy korodbelinek ha köszön nekem. Egyrészt mert van jobb dolgom is mintsem azzal törődni,hogy mit diktálNA az etikett,másrészt meg ez pont az a kor,amikor már még nem illik tegezni,de magázódni se nagyon. Figyelembevéve az én koromat és a tiedet egyben. Most a kiscsajok hogy miért köszöntek neked úgy nemtudom. De a csókolom is elég hülyén hangzana tőlük de a jó napot is. Viszont valamit azért illendő mondani. Én pl az idős uraknak is jónapot-ot köszönök és a néniket se nagyon támadom le a csókolomozással .
2015. okt. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Ebben az életkorban (több mint 10 éve) csak akkor köszöntem sziát ha a felnőtt megengedte.
2015. okt. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Köszönésnek érzés függőnek kell lennie, így egy szia ilyen helyzetben teljesen nem jó. Hello lenne legmegfelelőbb, de ha nem seghgfejek, kellemes napot vagy hasonlók.

Számomra is furának hangzik. Nem találkoztam még ilyennel.

2015. okt. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Én 30 felett vagyok, a lépcsőházban, ahol lakom vannak 7-9 éves gyerekek, és nekem is mind "sziá"-val köszön. Mondjuk a "Jó napot kívánok!" még túlságosan modoros lenne ennyi évesektől, a "Csókolom!"-on meg én sértődnék meg. :D
2015. okt. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Szomoru hogy meg csak 40 vagy, de maris egy karot nyelt, merev szemelyiseg lettel.


En is 40 vagyok, engem is sokan tegeznek, de aki nem annak en mondom hogy tegezzen, utalom a magazodast, kulonosen a csendorpertut meg a magyar agyhalott csokolomozast.

2015. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

A 9. válaszadó szerintem tökéletesen leírta az igazságot. Ennek az egész magázódós marhaságnak el kellene tűnnie a nyelvből, csak megnehezíti a kommunikációt. Vagy tényleg senkinek nem ismerős itt az az érzés, amikor 15x átfogalmaz egy mondatot, mert egyszer túl személyes, aztán meg túlzottan udvarias, végül pedig egy terjengős, modoroskodással és idegesítő finomkodással teli, olvashatatlan borzalom az eredmény? Ennél még a japán udvariassági formák is egyszerűbbek, mert ott minden feketén-fehéren leírható nyelvtannal.


Amúgy régebben nekem is gondot okozott, hogy kinek hogy köszönjek. Ha egy fiatalabbat lemagázok, akkor az nem biztos, hogy örülni fog, ha meg letegezem, akkor mi van, ha megsértődik? Hát, legalábbis ez volt a gondolatmenetem úgy 16-18 éves korig, most meg már nem érdekel. Engem is simán letegeznek a boltban, mások meg magáznak, szóval legalább tudom, hogy mindenkinek csak nyűg ez a megkülönböztetés. :D Mondjuk én is csak 23 vagyok.

2015. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Hát ha csak 23 vagy, akkor miért hőbörögsz itt fiam. Fiam/ lányom lehetnél. És te mondod hogy karót nyeltem, csak azért mert csupasz nunájú kiscsajok "le sziáznak", letegeznek..... Gondolkozz már
2015. okt. 21. 15:38
 19/33 A kérdező kommentje:
Apád "izéje" merev , karót nyelt személyiség! De azért húzzuk már meg a határt
2015. okt. 21. 15:40
 20/33 anonim ***** válasza:
Haver, en mondtam hogy karot nyeltel, es en 40 vagyok.
2015. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!