Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha nem foglalkoztat...

Normális, ha nem foglalkoztat mások élete?

Figyelt kérdés

Amikor még rosszul éltem, azon gondolkodtam, feltornázom magam, és hú de nagyokat fogok kárörvendeni azokon, akik bántottak.

Gyorsabban elértem, amit akartam, mint gondoltam, és oda jutottam, hogy nem érdekel mások élete. Hogy más hogy néz ki, kinek mije van, más ruhája, más cipője, más párja...

Egyszerűen szeretek elaludni, felkelni, dolgozni, élni.


Ez mennyire átlagos manapság?


(Tényleg jól állok anyagilag, de mostanában inkább másokat szoktam kisegíteni költekezés helyett. És a sors fintora, hogy azokat, akiket régen irigyeltem, illetve páran közülük lenéztek)


2015. okt. 23. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak azok érnek rá másokkal foglalkozni, akiknek semmi dolguk nincs.
2015. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok esetben elég erős tévhit az, amit az emberek többsége a megállapodott, felkapaszkodott, tehetősebbé vált emberekről gondol. Ebben nem kicsit közrejátszanak a buta brazil sorozatok, amelyekben gyakran minden karaktert szélsőségesnek állítanak be. Tehát a gazdag az gonosz, a szegény az minden esetben ártatlan jólélek, de ez most csak a két leggyakoribb példa volt. A tapasztalatok viszont azt mutatják, hogy a legtöbb ember, aki már elérte amit szeretett volna és jól érzi magát a bőrében, az szívesen adakozik, önzetlenül segít másokat, sokat tesz a leszakadó rétegek felemelkedéséért. Ez persze nem mindenkire igaz, aki gazdag, de ismerek számos ilyen embert. Egy ideig a Rózsadombon laktam s szinte állandóan azon csodálkoztam, hogy a közhiedelemmel ellentétben mennyi értelmes, tényleg bölcs, segítőkész ember lakik azon a környéken.
2015. okt. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!