Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan emberek a közvetl...

Vannak olyan emberek a közvetlen környezetetekben, akit talán észrevétlenül is, de elkerültök vagy kiközösítetek? Miért teszitek? Foglalkoztat benneteket a gondolat, hogy tisztázzátok vele mit gondoltok róla valójában?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvastam a kiközösítéssel kapcsolatban. Sokan keresik a "miértjét" a kirekesztettségüknek. Mennyivel egyszerűbb helyzetben lennének azok az emberek, akiken nap mint nap látjuk, hogy magányosak és mellőzöttek a társaságunkban, ha tudatnánk velük azt a sokszor banális okot, ami miatt nem foglalkozunk velük. Mert ez többnyire egy lyukas nadrág, testszag, hajviselet, hanghordozás, egészségügyi probléma...amiről a másik talán nem is tud, viszont stigmatizáltnak érzi magát és kerülendőnek. Valami, ami miatt nem akarjuk közelebbről megismerni őt. Gondoljuk ezt át. Ha a probléma egyszerűen megoldható, jelezzük felé. Ne hagyjuk bizonytalanságban a társainkat én azt mondom.

2015. okt. 14. 02:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrét személyről nem tudok, de kerülöm a koszos, büdös és ápolatlan embereket. Nem vagyok rá büszke, de ez az igazság.
2015. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

egy társadalomban, csoportban elkerülhetetlen és magától értetődő , hogy egyes embereket kiközösítenek, kiutálnak. A kiközösített emberek egy része ezt azért szenvedi el, mert egyszerűen individualista, nem társasági lény, vagy csak "más" mint a többi. Minnél magasabb egy csoport elvárása, minél idiótább és külső elvárásokból adódó, tényleges-lényeges dolgokat jelentő tényezőket tart szem előtt, annál több ember nem üti meg ezt a mércét. Tízéves kislányok csoportjában kábé minden negyedik ki van közösítve. Buddhista szerzetesek között talán minden tízezredik. Tudom, a börtönben megverik és köcsögöltetik a gyengét, katonai közösségben ütik a bambát, de a köznapi élet nem az erőszakra épül, és nem ez a meghatározó.

Ne feledjük el, hogy egy csoport sokkal nagyobb valószínűséggel közösíti ki azt, aki antiszociális, avagy szellemileg problémás, személyiségzavaros, pszichésen terhelt. Más szavakkal és plasztikusan: nem azt fogod kiközösíteni, akinek testszaga vagy lyukas nadrágja van, hanem neki szólsz, hogy öreg, büdös vagy, mosakodj meg, vagy varrd meg a gatyádat, mert hogy nézel ki. Azt fogod kiközösíteni, akinek nem szólsz, mert TUDOD, hogy teljesen felesleges szólni neki, mert nemcsak, hogy nem hallgatja meg, hanem visszatámad. Egy kiközösítésnek értelmes emberek közösségében igen nagy valószínűséggel nem egy megoldható dolog az oka, amiről az "illető nem tud", hanem az illető összegyénisége, amely konfrontatív.

2015. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha a probléma egyszerűen megoldható, jelezzük felé."


Nagyon érdekes, hogy a cégvezetői véleményem mennyire eltér a magánvéleményemtől.


Cégvezetőként igenis szólok, ha valaki ápolatlan, büdös, és általában olyan kinezetű, vagy úgy viselkedik, hogy a cég helytelen megítésését idézné elő.


Magánemberként, csak ha megkérdezi valaki, hogy mi a bajom vele, vagy miért kerülöm, akkor mondanám el ezeket. Amúgy inkább kerülöm. Nem az én tisztem odamenve "sértegetni".


Cégvezetőként sajnos nemszeretem kötelességem, hogy minden flottul menjen, mindenki ápolt legyen, és úgy viselkedjen, úgy beszéljen az ügyféllel, hogy elégedetten távozzon...


De mindezt mindenkinek otthonról kellene hoznia, és ezeket az Édesanyjának kellett volna neki annó megtanítania...

2015. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én gyakran váltottam iskolát középiskolai éveim alatt költözések miatt.Minden esetben azt gondolom,hogy voltak gondok a közösség mentalitásával.Volt hogy amiért nem volt szimpatikus az alaphangulat inkább kihátráltan viselkedtem.Picit minden közösségben én vagyok a "különc".Azért persze vágytam rá hogy legyenek tartós barátaim de sosem éreztem hogy na ez az ember rendes velem bízhatok benne és fordulhatok hozzá.Pedig ahogy idősödök 19 éves már túl vagyok a gimin szakmát tanulok,egyre úgy érzem hogy vágynék egy biztosnágot nyújtó kis kellemes közösségre de valahogy mindenki mű mindenki magáról akar beszélni,klikkesednek (még 20 évesen is) Ami meg a külsőt illeti szerintem nem számít én ápolt vagyok szépen öltözködöm barátságos vagyok de nem érdekel semmit.A gátlástalan hajmeresztő hülyeségek na az igen.(gondoljatok bele a mai kisgyerekek az éjjel nappal Budapesten nőnek fel és ez szörnyű)
2015. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Büdös nyúl, Teljesen igazad van! A pszichésen terhelt embereket úgy kerülik, mintha bűzlenének. Rosszabb napjaimon amikor nincs miért mosolyognom, nincs meg a belső békém, azt veszem észre, hogy kerülnek engem az emberek. Nem tudom hogy volt korábban, de mintha fogékonyabbak lennének az emberek a másik hangulatváltozásaira. Ez az én életemben nagyon érzékelhető. Szavak és defenzív viselkedés nélkül is elriasztom a környezetem, hiába teszem fel a műmosolyt.
2015. okt. 14. 15:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Amikor jó napom van, gyűlnek körém az emberek. A mosoly ugyanaz. Összességében azt látom magam körül, hogy ebben a felgyorsult világban, amiben semmire sincs elég időnk, a másodperc törtrésze alatt ítélkezünk. Nincs időnk arra, hogy jobban megismerjük egymást és pozitívan csalódjunk. Cégvezetőként gondolom nem újdonság neked, hogy 100-ból 1 embert kell választanod egy állásra. Nem feltétlenül az az 1 a legmegfelelőbb, de idő híján, elhisszük neki azt a képet, amit elsőre láttat magáról.A szerencsétlenül járt 99 nem tudta jól eladni magát és szerintem nagyrészt erről szól a történet. Időhiányról vagy időkomplexusról inkább, ami gyors ítélőképességet és bebetonozott értékítéletet követel meg a döntéshozótól. A mindennapokban mindannyian döntéshozók vagyunk és állandóan pozicionáljuk magunkat a közösségünkben. Az az ember, aki nem hordozza a számunkra előnyösebb státusz ígéretét, arra nem pazaroljuk a drága időnket. Ez a többségi identitás. Ettől kedves kiközösítettek nem kell megijedni, egyszerűen tudd mi folyik körülötted és tudatosan válogasd meg a haverjaidat. A tárgyiasító és előítéletes társas identitás mögött már egész társadalmi konszenzus húzódik a globalizált facebook társadalom óta. Szóval ezt kigyomlálni nem tudod, csak a saját hozzáállásodon változtatni és Ennyi. Ezt el kell fogadni.
2015. okt. 14. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!