Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az ok nélküli boldogság?

Normális az ok nélküli boldogság?

Figyelt kérdés

Alapból boldog embernek érzem magam, hiszen mindenem megvan az életben. Gyönyörű helyen élek, egy nagy házban, két szobám van, erkélyünk...

Van egy munkám, amit szeretek, és párom is. Bármit megvehetek, ami csak megtetszik. Nagyon szépnek tartanak (hú, de egósan hangzik), gyakran kapok pozitív visszajelzéseket akár idegenektől is.


Viszont azt vettem észre, olyankor vagyok igazán boldog, amikor nem ezekre gondolok, pontosabban nem gondolok semmire, csak úgy spontán rám jön.

Pl ha zenét hallgatok, vagy visszaemlékszem egy kedves zeneszámra. Ilyenkor olyan érzés, mint amikor szerelmes vagyok. Azaz az a bizonyos pillangós boldogság érzés, legszívesebben meg sem mozdulnék, csak hogy tovább tartson. Kb mintha a lelkemnek lenne orgazmusa.

Mi ez az érzés, és mennyire gyakori?


(Zenétől, napsütéstől, meg ilyen apróságoktól, vagy ha utazáskor felfelé nézek ki az ablakon, de van, hogy teljesen ok nélkül jön rám)


L


2015. okt. 28. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék ilyen életet...de szocfóbosan nem valami könnyű. :) Szerintem ne gondolkozz csak élvezd!
2015. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én otthonülős típus vagyok, általában a saját gondolataimban vagyok elmerülve, vagy álmodozok valamiről...

nálam is ez a helyzet, alaphangulatom vidám, boldog...

de nem ok nélküli!!!

boldog vagy, mert nem aggódsz minden apróságon...

sokan sajnos már azon is aggódnak, hogy vajon holnap mi lesz...sokszor feleslegesen túlaggódnak dolgokat, előre leírnak valamit, holott ha nem erre gondolnának nem ezt vonzanák be...


22F

2015. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Életbeli dolgok sosme fognak ezred annyi boldogságot sem kiváltani mint egy jó érzés.

Mivel érzelem alapuak vagyunk, csak ezektől lehetünk igazán boldogok. Ezért van egy csöves is és egy milliárdos is tud hihetetlenül boldog és szomorú is lenni.

Teljesen normális csak ennek ellentéte folyik rendszerből, saját akaratodból válaszd helyes utat.

2015. okt. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem az "alapvető" dolgokra gondolva érzed a nagy boldogságot (munka, szép ház, jó külső stb), de ezek olyan alapok, amik biztosítanak ahhoz, hogy figyelni tudj az apró örömökre. Nem veszed észre, de kell a biztos háttér. Ha valaki a munka miatt aggódik, vagy hajléltalan stb, nem fog örölni egy zeneszámnak.


Mivel neked ezek a dolgok alapvetőek így biztosítva van az életed, természetes, hogy bolodg vagy.

Szóval nem ok nélkül van ez.


Egyébként ismerem az érzést, amiről beszélsz, tökéltesen leírtad. És érdekes, nekem sem akkor jön elő ez az érzés, amikor valami nagy boldog dolog történik. Emlékszem, még középiskolába jártam és mikor péntek délután sétáltam haza a napsütésben akkor éreztem ilyet ilyen hatalmas megkönnyebbüléssel párolsult pillangós kitörő boldogságot. :D Azóta is előjön többször is ilyen random dolgokra.

De ehhez az is kell, hogy alapvetően boldog, kiegyensúlyozott életet éljek.

2015. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Flow-élményre gondolsz, és van valahol oka, talán pont az az oka, hogy nincs oka, azaz nem keresel fáradhatatlanul egy okot az örömforrásra, aminek folytán elszaladsz mellette. Belemerülsz a pillanatba, és nem azt keresed, ami nincs, hanem észreveszed, ami van.
2015. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pelgrim ***** válasza:

„Normális az ok nélküli boldogság?”


Igen, ez az egyetlen normális tudati vagy lelkiállapot, minden más tekintettel emberi kilétünkre romboló, természetellenes.

2015. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!