Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma olvastam egy angol nyelvű...

Ma olvastam egy angol nyelvű tanulmányt, ami bizonyította, hogy "a pénz boldogít". Mi a véleményetek a cikkről?

Figyelt kérdés

"Deadon & Kahneman money can buy happiness" - Könnyen megtalálható.


Röviden összefoglalva azoknak, akik nem akarják végig olvasni, de érdekli a téma:

"A pénz boldogít egy bizonyos összegig. Utána ez a boldogsághoz való hozzájárulási növekedése visszaesik. (De nem fordul negatívba!) Éves 75.000 dollár jövedelem az a határ, ahonnan felfele nézve a pénz ugyan fontos az élet értékeléséhez, de nem tesz hozzá sem a boldogsághoz, sem a élvezethez, sem a szomorúsághoz, sem a stresszhez. Mind az öt faktor számít! Jó dolog az érzelmi jóllét is, de az is fontos, hogy az ember tudja, az jól megy a sora."


A kérdés mindenféle provokáció nélkül, hogy mit gondoltok a cikkről.



2015. szept. 13. 10:15
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

Elírás igazítása: A pontos cikk címe:

"High income improves evaluation of life but not emotional well-being" - erre jót ad ki az internetes kereső.

2015. szept. 13. 10:19
 2/32 anonim ***** válasza:
Ha megnézted mivel kell rákeresni a google-ben akkor már a cikket is belinkelhetted volna :D Amúgy ez legalábbis számomra nem újdonság, közgazdaságtanból is tanultam már.
2015. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%
"a pénz nem boldogít" a csórók szövege.
2015. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Én ezt tudom. Ezért is akarok minél többet.
2015. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
akkor pontosítok: nem csak a pénz boldogít
2015. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Egyértelműen boldogít egy szintig.

Én nem vagyok anyagias, de hihetetlen jó érzés volt, mikor a fűtetlen szobából családi házba költöztünk, és a szakadt ruháim helyett újakat vehettem.

Viszont számomra az én keresetem már meghaladja azt a szintet, ami a minimális boldoguláshoz kell, szóval havi szinten 100-130 ezret simán félre tudok tenni.

2015. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Havi 1,7 milliós fizetés, még ha bruttó, akkor is boldogítana engem! Bőven megelégednék vele!
2015. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Nekem van pénzem(nem vagyok hű de gazdag, de mindig is bőven megvolt mindenem), mégsem vagyok boldog, mondjuk boldogtalan sem, ilyen semlegesen elvegetálok az anyagi jólétben, de ettől még egy csomó minden más hiányzik az életemből ami a boldogsághoz kéne.
2015. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

@8: Szabad érdeklődni, mi hiányzik annyi minden, amit nem lehet megoldani akkor, ha nagyon gazdag vagy?


Van-e autód? Örülsz neki? Van-e lakásod/házad? Örülsz neki? Tudsz-e magánorvoshoz menni, hogy ne kelljen másik 5 betegséget elkapnod és hónapokig várakoznod a kórházakban, ha valami bajod van?

2015. szept. 13. 11:01
 10/32 A kérdező kommentje:
@2: Közgázból tanultad, akkor a magyar viszonyokra vetítve is ismerheted a határokat. Tudsz ezekről kicsit többet mondani annál, hogy "ezt tanultam"? Ez így elég semmit mondó válasz volt. Gyanítom, sokkal érdekesebb dolgokat is tudsz mondani a témával kapcsolatban :)
2015. szept. 13. 11:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!