Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan esett már meg, hogy...

Olyan esett már meg, hogy segíteni próbáltatok valakinek, azután Ti éreztétek rosszul v. kínosan magatokat utána? Hogy történt?

Figyelt kérdés

2015. okt. 29. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Volt az egyetemen egy vak lány, aki kutyával járt az előadásokra. Mindig odafigyeltünk rá(juk) és segítettünk, de aztán leszoktunk róla, mert a csaj nemhogy megköszönte volna, gyakran borzasztó durván ránkförmedt. "Megy egyedül is, köszönöm..." Úgy gondolom, hogy ha az emberek jószándékkal közelednek és megkérdezik, tudnak-e segíteni, legalább a normális hangnemet megérdemlik.

Én akkor éreztem kínosan magam, mikor egyszer a könyvtár előtt a kutya póráza fennakadt az ajtó egy fém díszítésén, és odaléptem, hogy segítsek. Udvariasan próbáltam segíteni, hogy a pórázt kicsit megemeljük, és közben hozzáértem a csaj kezéhez, amire jól rámvisított, hogy "nem kell még fogdosni is, megoldom!" A hatalmas aulában jól visszhangzott, mindenki odanézett... persze csak kellett némi segítség, mert az ajtót már majdnem szétszedték a pórázzal... A csaj elérte kb másfél év alatt, hogy akkor se segített senki, ha tényleg kellett volna, ami szégyen, de senki nem akart kapni a keresetlen stílusból.

2015. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen. Egy beteg ismerősömnek segítettem. Mentális problémái vannak. Egyedül élt, öngyilkos akart lenni. Megkerestem a családját, hogy figyeljenek rá, mert én nem tudok mindig foglalkozni vele. Aztán utána elmondott mindennek, hogy én minek avatkozom bele a dolgaiba. De ha nem szólok senkinek sem, akkor már lehet, hogy nem is élne. Kórházban is volt. Most az a mániája, hogy mi kórházba zárattuk. Ami nem igaz, mert az utcán lett rosszul és idegenek hívtak hozzá mentőt. És persze nem is volt bezárva. Bár talán az lett volna a legjobb megoldás, ha nem engedik ki.

Azóta inkább nem segítek. Sőt, vele konkrétan nem is tartom a kapcsolatot. Az egy dolog, hogy nekem mit mond, nem vettem fel. De másoknak is olyan történeteke kitalál rólam, hogy csak na. Akkor szakítottam meg vele a kapcsolatot, amikor elkezdte fenyegetni a családomat.

Nehéz, mert tudom, hogy beteg és nagyon sajnálom, de ha ő nem működik együtt, akkor felesleges bármilyen segítség.

2015. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!