Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A halottak napjának mi értelme...

A halottak napjának mi értelme van?

Figyelt kérdés
Most őszintén. Aki foglalkozik az elhunyt szeretteivel, az az év bármely más napján tud rájuk gondolni, nem csak ma. Ez az egész is már bűzlik a kíntól. Szinte versenyt rendeznek abból, hogy ki vesz drágább meg nagyobb koszorút meg gyertyatartót. Tegnap is, ma is voltam a temetőn, látni lehetett az emberek arcán azt, hogy menjünk már végre. Ráadásul mikor összefutnak az emberek az ismerősökkel, az erőltetett kérdések, meg az az erőltetett érdeklődés, szinte hányingerem van tőle. Ez is eltorzult, mint sok más.

2015. nov. 1. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanezengondolkodtam ma hogy az ev barmelyik napjan el lehet menni gondozni lehet a sirokat, meglehet emlekezni. Most he z az egy nap kivan jelolve erre huhaaa. Es a masik reszevel is teljesen eggyet ertek h ilyen muszajbol feltett kerdesek az ezer eves ismerosoknek.. Szerintem annyira siralmas.
2015. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A karácsonynak mi értelme van? Annyi emberen látom, egy nyűg összeszedni mindenkinek a megfelelő ajándékot. Sütni-főzni hetekre elég ételt., stb. És lehetne folytatni a "nagy, népi" ünnepnapokkal.

Minden ünnepnek az ad értelmet, ahogy valaki valamilyen módon ünnepnek érzi azt a kijelölt napot.

2015. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs verseny.

Szerintem jó alkalom, hogy mindenki rendbe tegye a hallottai sírját. Egy szokás, mint sok bármi más, ami köré lehet szervezi az életet.

A tömeget nem szeretem, ezért nem is pont 1-jén szoktunk menni, hanem előtte pár nappal. De megyünk máskor is év közben.

2015. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mindenkinél megy a verseny, a tág környezetemben van ez. Rengeteg ünnepben én csak a kínt látom. Már előre félek a karácsonytól, mert tisztán megy az ordítozás a "szeretet" ünnepén ilyen nem létező okok miatt. Nem lesz kész valami estére, de senki sem várja el, hogy kész legyen. És ilyeneken megy a vita, de nem csak nálunk sajnos. Kezdek becsavarodni. Sok lesz ez a tőlem független dolgok miatti konfliktus.
2015. nov. 1. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:

4: Sajnálom :( Így én sem szeretném biztosan.

De nálunk szerencsére sosincs veszekedés karácsonykor, inkább nyugalom és pihenés. Nem stresszelünk, ajándékozási láz sincs. Persze valamivel meglepjük egymást, de csak a szűk családban és nem is az ajándék a lényeg.

De alapvetően nem az ünnepek rosszak, hanem az emberek, ha elrontják.

2015. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb ünnepnek semmi értelme...

Csak sajnálni tudom azokat akik ennyire rákészülnek az ilyen napokra, mint az anyák napja, halottak napja, valentin nap stb. Az év többi napja le van szarva, de amikor valentin nap van akkor aztán húúúúú... vicc.

2015. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: Ez nem igaz, amit írsz, azért mert valakinek fontos egy-egy ünnep, az nem azt jelenti, hogy az év többi napján utálja a családját vagy a szeretteit. :)
2015. nov. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ünnepekre már egy ideje ajándékot se kérek, túl sok pénz elköltése feleslegesen.
2015. nov. 1. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:
A szilveszterrel mi a helyzet? Az év bármelyik napján megünnepelheted, hogy elmúlt éjfél. :} Rendszeresen szoktak szervezni pótszilvesztert például. Most hogy az január harmadik hetében vagy augusztus közepén van, annyira mindegy. Ivás, sikítva hányás, fekveszarás, buli van! :D
2015. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!