Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért unok meg mindent rövid...

Miért unok meg mindent rövid idő után?

Figyelt kérdés
Már annyira utálom magam ez miatt, de nem tudok mit csinálni. 3 munkát próbáltam eddig, mindegyik kb. 2 hónapig tetszett, utána kín szenvedés volt bejárni. De nem csak a munkákkal van ez, a hobbikkal is. Próbáltam 3 féle táncot, egy csomó sportot: futás, kosár, foci, tenisz, úszás, vívás, atlétika, röplabda... Az elején annyira imádtam mindet, de pár hónap után már nem érdekel annyira, fél év után pedig már herótom van az egésztől. Sajnos az emberekre is ráunok, megismerek valakit, szimpatikus, szervezünk közös programokat, de egy idő után nem keresem őket, mert nem vagyok kíváncsi rájuk.

2015. nov. 2. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez impulzív személyiségvonástól figyelemzavarig sok minden lehet. Talán túllelkesedsz a dolgokon, amelyek aztán nem érnek fel az elvárásaidhoz, legalábbis olyan értelemben nem, hogy nem nyújtanak akkora élményt később, mint eleinte, vagy mint amire számítasz.
2015. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk az más esetekben is előfordul, hogy hirtelen belelkesedek, aztán ugyanolyan hirtelen elmegy a kedvem. De az általában azért van, mert elsőre nem gondolom át a dolgokat, csak a pozitív részét látom, aztán elkezdek gondolkodni és rájövök, hogy annyira mégse jó. Amíg tart az újdonság varázsa, addig minden OK, utána szépen elmúlik. Akkor ez lesz egész életemben vagy lehet kezdeni vele valamit?
2015. nov. 2. 20:49
 3/7 A kérdező kommentje:
A figyelemzavar lehetséges, mert, ha nekiállok valamit csinálni, könnyen elterelődik a figyelmem, általában nehezen tudok koncentrálni. Bár, ha nagy a nyomás, össze tudom szedni magam és rákoncentrálok a dologra.
2015. nov. 2. 21:02
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a teszt mennyire adhat valós eredményeket? Figyelemzavar, hiperaktivitás, diszharmónia és tanulási zavarra is az jött ki, hogy enyhe fokú probléma.

2015. nov. 2. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire ad valós eredményeket, de nekem is van enyhe fokú figyelemzavarom (hiperaktivitás nincs). Talán ezért nálam ez a váltogatás kevésbé gyors, kevésbé intenzív, és kevésbé érzelmekkel telített.
2015. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben vagyok, mindent megunok egy idő után. Most van egy új munkahelyem, magyar viszonylatban kimondottan jó fizuval és elkezdtem ezt is unni...
2015. dec. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lord Barrier válasza:

Ha egyszer igazán rosszra fordulna a sorsod, es puszta boldogsagot okozna az egeszseged, vagy honap vegen nem 1000 ft van...utanna mashogy ertekelned at a vilagot. Egy nagyon elvont rettentően igaz es elgondolkodtató idézet :

" A fájdalom az jó...mert legalább tudom, hogy még élek "

2016. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!