Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a válaszról a kötelező olvasmányokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egy kérdésnél lehetett olvasni: "számtalan ismerősöm van, aki a kötelezőket utálja, de amúgy olvasni szeret. Sz**r duma, hogy a kötelezők megutáltatták az olvasást. olyan, mintha azt mondanám, hogy egyszer leestem egy lóról, és ezért nem úszok, mert megutáltam a sportot. Vagy azért nem sakkozom, mert nem megy a Monopoly."
2015. nov. 3. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A kötelező olvasmány az alapműveltség része. Én nagyon szeretek olvasni, de attól még sosem lett nehezebb a pénztárcám vagy teltebb a gyomrom mert elolvastam a Vuk és ahhoz hasonló "szépirodalmat". Sok értelmét nem látom és anno én is megutáltam az olvasást mikor hasonlókat kellett olvasnom, a Kőszívű ember fiaiból pl. alig értettem meg valamit annak idején gyerek fejjel és valószínűleg ezért is utáltam meg az egészet. Nem értettem belőle kb semmit és ezért nem is érdekelt az egész, de muszáj volt, mert ha ezt nem tudom akkor a tanár szerint bután halok majd meg. Ha meg akarod valakivel utáltatni az olvasást csak mutasd meg neki a kötelező olvasmányokat. (Egyébként vannak azért ezek közül is nagyon jók de a többségük nem ér semmit.)


Én azért olvasok hogy egy kicsit szórakozzak vagy tanuljak valamit (szakkönyvek). Rengeteg olyan könyv van aminek a tartalma milliószor szebb és sokkal több mondanivalója is van mint ezeknek a "mert muszáj" olvasmányoknak. Ha engem kérdezel akkor ezek legalább annyira felesleges dolgok mint pl. középiskolában az ének és hasonló baromságok.

2015. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz.
2015. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Én azért olvasok hogy egy kicsit szórakozzak vagy tanuljak valamit (szakkönyvek). Rengeteg olyan könyv van aminek a tartalma milliószor szebb és sokkal több mondanivalója is van mint ezeknek a "mert muszáj" olvasmányoknak. "


De akkor épp azt mondod, amit én, hogy nem utáltatja meg az olvasást, csak annál, aki hagyja magát.

2015. nov. 3. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Velem megutáltatta. :) Hányingerem volt amikor megláttam egy könyvet, hidd el. Megutáltatta velem is, ezt írtam le, csak utána kb 10 évvel később voltam hajlandó elolvasni egész könyveket és nem csak a short version-t. :) És hidd el az a könyv ami újra megszerettette velem az olvasást annak köze se volt a híres írókhoz. Egy "amatőr" író írta de azok amiket el kellett olvasnom azok elbújhatnak mellette.

2015. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én megértem, és nem állítom, hogy a kötelezők jók. Csak miért nem jut el oda sok diák, hogy feltételezze, hogy attól, hogy Jókai nehezen olvasható (állítólag), attól még mondjuk a Harry Potter lehet jó?
2015. nov. 3. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is tele volt a tököm, hogy a totál gyökér Antigonét kell olvasnom, az meg csak rárakott egy lapáttal, hogy imádni is kellett, mert hát akkora mű.

Közben meg heti 3-4 könyvet hoztam ki a könyvtárból.

2015. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, szal én megértem, mert ha naponta ezzel sresszelnek egy gyereket, nyomják hogy de csak napi 3 oldalt és ezzel megy el a nyári szünete akkor simán megutálhatja.

Szal itt nem egy lóról leesésről van szó, hanem napi leesésről.

2015. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!