Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek nincs elegetek az...

Nektek nincs elegetek az olyan emberekből akiknek a szájukból is olyan idézetek folynak amihez semmi közük sincs?

Figyelt kérdés
Például itt értem azt akik állandóan mondják hogy sose szabad feladni, persze mikor az első nehézség jön ő az aki rögtön meggondolja magát.
2015. nov. 3. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez azért nem teljesen így van! De amire gondolsz, azok nem idézetek, hanem közhelyek. Az idézet az, amikor valaki egy híres szerzőtől idéz pár sort, egy könyvből vagy egy versből. A közhelyek meg inkább általánosságok, amelyek közszájon forognak, néha szájhagyomány útján.
2015. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én igazi idézeteket tudok fejből, meg a falamon is vannak, és szeretem őket mondani. Igazi alatt azt értem, hogy megvan a forrásuk, és nem közhelyek. Én próbálok ezek szerint élni. Nem mindig sikerül, de szerintem annak van értelme, hogy azt rakjam ki a falra, amit nem mindig sikerül betartani. Ami amúgy is úgy van, arra nem kell emlékeztetnem magam. De értem, mire gondolsz, vannak képmutató emberek, vicces hallani, amikor tudod, hogy mást ezsnek, mint amit mondanak. De nem a közhelyeknél, mert azok átgondolatlanok, reflexből mondja pket az ember. Hanem a saját igazi szavaiknál.
2015. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezeken inkább röhögni szoktunk, ha előjönnek beszédtémákban. Általában az ilyen emberekkel nincs minden rendben:D
2015. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!