Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokhatnék le arról,...

Hogy szokhatnék le arról, hogy elherdálom a keresetem?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy az elsö 1-2 hónap a nagytöbbségnél ilyen, de nálam sajnos már fél éve tart ez az állapot. Ruhàt 2-3 naponta, édességet, péksütit naponta, hó közepére meg elmegy a teljes keresetem.


Meg tudok valaha változni?


2015. nov. 6. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán el kéne gondolkodnod ép ésszel hogy mégis mi szükséged van 2-3 naponta új ruhára? Meg hogy ha ennyi édességet, péksütit eszel akkor hamarosan undorítóan el leszel hízva... kicsit gondolkodj azon mi a fenét csinálsz, mert hogy ezeknek semmi értelme az biztos, és erre te is rájössz ha van egy kis eszed.
2015. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is heti szinten költök édességre, havi szinten 20-30 is elmegy rá...

péksütiről annyit, hogy reggelire és ebédre szoktam venni...mégsem híztam el :D több mint 2 éve dolgozok :)


én szimplán beosztom a pénzem...meg van mik a fix kiadások és azon felül egy hónapban nem sokat költök...

tanuld meg beosztani a pénzt!


22F

2015. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vezesd a kiadasaid a honapban egy fuzetbe, excel tablazatba, ahogy kenyelmes. Aztan amikor visszanezed a teteleket, gondold at logikusan, hogy valoban szukseg volt-e ra. Ha arra jutsz, hogy ez bizony felesleges volt, huzd ki pirossal es igyekezz kerulni a jovoben. Meg kell tanulni beosztani a penzt..


Miert kell 2-3 naponta ruhat venni? Oke, hogy szereti az ember a peksutit, de vajon tenyleg muszaj minden nap?


Az elso fizumat en is elszortam hulyesegekre, de aztan belegondoltam, hogy barmikor beuthet valami (betegseg, munka elvesztese, tonkremegy a huto/mosogep, tenyleg barmi tortenhet), akkor mi lesz velem?


Az is jo, ha havi fix osszeget (akar 10 ezer forintot) tegyel felre olyan helyre, ahol utana nem nyulsz hozza. Az is tobb megtakaritas, mint a semmi.

2015. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy perselymalacot, de esküszöm! Hülyeségnek hangzik, de nem csak gyerekeknek érdemes ezt csinálni.


Egyébiránt nyiss egy lekötött betétszámlát valamelyik banknál, és tedd be a a félretehető pénzt.


Vagy keress egy új hobbit pl. kezdj el gyúrni, és akkor legalább értelmes dolgokra költöd a pénzedet.

2015. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!