Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez annak az eredménye, hogy...

Ez annak az eredménye, hogy soha semmiért sem kellett megküzdenem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most érettségiztem (5 éves szakra mentem a gimibe). A felvételimet elb*sztam, az emelt kémia érettségimet rontottam el, így kevés pontom lett és nem vettek fel sehova. Újra szeretnék érettségizni, de ugyanaz játszódik le, mint tavaly. Sokat kellene tanulnom, de mindig eltöltöm az időt, nem tudok koncentrálni, ha le is ülök, nem csinálom teljes erőbedobással, hamar feladom. Vagy ha pl kijelölöm, hogy mondjuk egy órát tanulok akkor "még ezt a zenét meghallgatom", "még ezt, még ezt..." szindróma jön elő. A végén meg nézem az órát és "ááá, az az 5 perc úgysem számít már", és abbahagyom.

Be lett osztva, hogy az elméletet 3 részre osztva 3 hónap alatt bevágom. Már múlthét hétfő óta tanulnom kellene, és semmi. Eltöltöttem az időt, mindig elodáztam valamiért, pedig nincs is semmi különösebb dolgom, mert nem találok munkát (pedig keresek folyamatosan, minden nap küldözgetek önéletrajzokat), itthon vagyok egész nap, persze én viszem a komplett háztartást, de ez nem vesz el annyi időt hogy ne tudnék mellette tanulni. Az időm nagy része azzal megy el hogy "majd 2-től tanulok", aztán elmegy az idő, fél 3-kor veszem észre hogy már tanulnom kéne, akkor meg az a kifogás hogy "majd tanulok 3-tól, ez a fél óra még belefér", és így elúszik az időm.


Ugyanez történik, ha edzeni próbálok. Nem vagyok megelégedve az alakommal, van kis felesleg rajtam, de soha az életben nem sportoltam, anyáék nem járattak sehova. De sokszor belekezdek, csinálom 2-3 alkalommal, majd SZÓ SZERINT ELFELEJTEM a következő edzést, annyira eltöltöm az időmet netezéssel, filmezéssel, olvasással. Vagy ha már edzek, akkor is néha abbahagyom 5-10 perccel hamarabb, mert az már úgyse számít, 100 helyett csak 80 ismétlést csinálok, mert úgyse számít az a 20 már.


Vagy a másik verzió, ami sokszor történik az, hogy fel is adom magát az edzést, mert "minek" edzek, meg "fog a halál edzeni" gondolataim vannak, de közben meg tényleg nagyon elégedetlen vagyok az alakommal, eléggé önbizalom hiányos vagyok emiatt, rengeteg ruhát azért nem tudok felvenni, mert nincs olyan szép, "mutogatni való" alakom. Pl egy rövidebb (de nem mini) szoknyát nem merek/akarok/szeretek felvenni, mert vastag, hájas combjaim vannak, de közben annyira szeretnék én is csinosan öltözni. Ennek ellenére mindig feladom.


Én arra gyanakszom, hogy azért vagyok ennyire akarat gyenge, mert sosem kellett semmiért megküzdenem. Elég jó eszű gyerek vagyok, az általános és középiskolában alig tanultam. A középszintű érettségikre és 2 nyelvvizsgára is úgy mentem be, hogy előtte való nap olvasgattam kicsit a tananyagot, egyébként SEMMIT sem készültem rájuk, és így is 85% fölötti eredményeim lettek. Sosem kellett megerőltetnem magam, hogy jó eredményeim legyenek, sosem kellett kitartónak lennem, mert alapból rámragadt a tanulnivaló, így nem kellett tennem értük kvázi semmit. Persze, szerencsés vagyok, amiért könnyen tanulok, de most úgy érzem, hogy nagyon el vagyok cseszve emiatt.



Mit tudnék tenni, hogy megváltozzak? Tudna valaki valami tippet adni, hogy fokozatosan hogy tudnék kitartóvá válni, és tenni is a céljaimért, nem csak eltölteni az időmet? Vagy a vasszigort kellene alkalmaznom?


19/L



2015. nov. 9. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Abba kellene hagyni a nyávogást, és csekedni kellene. Látod, milyen a nagybetűs élet! Hiába az érettségi, a két nyelvvizsga, és a jó agy, egyelőre nem vesznek fel sehova. Nem kötelező egyetemre menni, esetleg válassz egy jó szakmát, ha a szüleid finanszíroznak még egy-két évet. Ezt a lötyögést nem csinálhatod egész életedben.
2015. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs motivációd, lusta vagy, nincs kitartásod...

rá kellene magad venned arra, hogy csináld, kezd el és utána csinálni, először csinálhatod kis lépésben...

először mondjuk 50 ismétlés a cél, de azt megcsinálod, aztán 55, 60, 65...de közben tudnod kell miért csinálod...az fog hajtani...


22F

2015. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teher alatt nő a pálma. Ha nincs teher, akkor a pálma nem fog megerősödni. Ha semmiért nem kell megküzdened, akkor megszokod, hogy te csak úgy megkapsz mindent, vagy valamit, és elkényelmesedsz.


Hiába kiválóak a képességeid, szorgalom és motiváció is kell mellé, hogy célt találj magadnak. Kitartás meg ilyenek. :) Ha tunya és lusta vagy hozzá, akkor sajnos akkor is elveszel, ha született lángelme vagy. (Láttam már ilyet, sajnos, élőben.)

2015. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szimplán lusta vagy, ez csak nyiffnyaff.


Ha meg gyengébb képességűnek születtél volna, akinek mindenért meg kell küzdenie, akkor meg az lenne a bajod, hogy bezzeg annak, akinek minden könnyen megy, könnyű...!


Rinyálás helyett gondold át az életed. Ha ennyire nem tudsz tanulni egy érettségire, amitől "csak" az életed függ, akkor mi lesz majd az egyetemen? Szerinted ott ezzel a hozzáállással nem fogsz nagyon gyorsan kihullani?


Akarsz valamit ---> TESZEL ÉRTE. Vagy tedd oda magad 100%-ig, legyen szó suliról vagy edzésről, vagy ne sírjon a szád, hogy semmi nem jön össze.

2015. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fegyelmezetlen vagy.Kár mert az alapján amit írsz tehetséges vagy.Ezt most az észrevételeidre értem saját bensőddel kapcsolatban, valószínűleg jó megfigyelő vagy.Nem mindenki tud ilyen önelemzést tartani.Az első lépést már meg tetted a kérdésre magadból kivonható válaszod felé.Előszeretettel teszel meg dolgokat amikhez van kedved.Most az a dolgod hogy azt is megtedd amihez nincs.Ha belekezdessz valamibe csináld lezárásig vagy szétforgácsolod az energiádat amit egyébként jelenleg nem használsz ki.Gondolkozz el azon hol akarsz lenni 5 év múlva...Azt mondják egyhelyben topogni csak intenzíven érdemes. :)


Ha megtanulod odatenni magad és gyakorlatba ültetve energiádat sikert érni el magadért olyan élményben lessz részed ami egy öngerjesztő folyamatként épül majd az életedbe.Hisz ezt mind magadért teszed....

2015. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen típus vagyok/voltam. Annyi, hogy nekem még az emelt kémiát se sikerült elrontanom nulla tanulás mellett és mindenhova felvettek. Én az első egyetemi félévemben fáztam rá, mert ott már nem elég az ész. A második félévben tudatosan megváltoztattam magam és fél sikert már érzek is. Ebben senki nem fog neked segíteni, neked kell akarni! Menni fog akkor!


Szintén 19/l

2016. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam az jött be, hogy a sikertelen felvételi után elmentem dolgozni egy átlagos irodába. Pár hónap alatt az életkedvem is elment attól, hogy egy ilyen helyre mennyire nem vagyok való. Csak az irodalom érdekelt, meg a vallástörténet, a művészettörténet, és ott van egy ötemeletes épületben egy ipari cég, ahol senkit, de senkit sem érdekel semmi ilyesmi. Aki olvas, az is lektűrt, nem azért, mert értékes emberek voltak, jóindulatúak és szeretnivalóak, de őrülten szenvedtem attól, hogy nem a helyemen vagyok. És akkor kétségbeesésemben belehúztam a tanulásba. Most, ebben a helyzetedben téged nincs, ami motiváljon. Mint az alkesz, akit otthon mindenki támogat, sose fog leszokni. Mikor kikerül az utcára hajlékonynak, a hidegbe, a koszba, éhezik, akkor vesz csak erőt magán. Meg kell változnia az életformádnak ahhoz, hogy kiderüljön, tényleg akarod-e a tanulást. Mert, és most ne sértődj meg de nem kell neked feltétlenül értelmiséginek lenned. Lehetsz okos ember fodrászként is, az én fejemet is egy nagyon intelligens hölgy nyírja. Ne erőlködj, ha nem tudod örömmel csinálni. Keress helyette valami mást. Most csak a szád hangoztatja azt, hogy akarod, ezt évekig is csinálhatod így, jó lesz az neked?
2019. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!