Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az önbizalomhiány...

Szerintetek az önbizalomhiány kialakulása a nevelés eredménye?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen mértékben igen, de gondolom nem 100%-ban csak az meghatározó, de leginkább az.
2014. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

nem feltétlen.

mert csinálhatja ugyanazt a szülő mégis két gyerek két féleképpen reagálhat.

pl engem faterom folyamatosan cikizett,ha nem voltam jobb,mint a többiek sportban és sporthoz kapcsolódó dolgokban.

visszagondolva ez vezetett oda,hogy mindenkitől jobb akartam lenni és mindenkit le akartam győzni bármi áron.

de egy másik gyerekből,meg lehet azt váltotta volna ki,hogy feladja,abbahagyja az adott sportot,cselekvést és megutálja.

van is erre egy mondás-

a gyengék az út szélén maradnak.


a másik dolog meg a valós hiányosságok,pl testi aránytalanságok,ezekhez nem is kell szülő,mert adottak,csak ha mondjuk hízó malacnak nézi a gyerekét,akkor az a szülő hibája elsősorban.

egy lánynál mondjuk ez vezethet komoly önbizalomhiányhoz,mert kövér és ha le is fogy idővel,a fiatalon kihizlalás miatt szétrepedt striás bőrét akkor sem változtathatja meg ha lefogy.

2014. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nevelés és a környezet és a személyiség egyaránt meghatározó ebben a témában; minél idősebb valaki annál inkább veszi át a szerepet a környezet és szorul egyre vissza a neveltetés hatása a személyiség pedig egyformán meghatározó minden életkorban.
2014. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az önbizalomhiány visszanyúlik a gyerekkorba. Nálam is ez volt és pszichológus segített benne.

Olvasd el: Heinz-Peter Rohr: Kiút a függőségből. Ha gúzsba köt a szülői háttér

2015. febr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!