Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudom mit mondjak másoknak,...

Tudom mit mondjak másoknak, hogy megkedveljenek. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem mindig, nem mindenkinél, de észrevettem, hogy mikor néhány emberrel beszélek, tudom hogyan szóljak hozzájuk, hogy elhiggyék, hogy érdekelnek a bajaik. Néha, amikor valaki idegesít, könnyen felbosszantom direkt, mert tudom mitől lesz ideges. Ha pedig mások beszélgetését hallom, tudom, melyik fél feszült, melyik unott, melyik érzi magát kényelmetlenül, akkor is, ha az ember aki hallgatja az illetőt, ezt nem veszi észre. Ez mitől van? Ti is éreztek ilyet?
2015. nov. 10. 15:15
 1/7 anonim válasza:
Jó emberismerő vagy. Az emberek nemcsak verbálisan kommunikálnak egymással, hanem testbeszéddel, mimikával (nonverbális jelekkel). Vannak akik ezekre érzékenyebbek, figyelmesebbek, ha tudat alatt is, és vannak akik még azt sem veszik észre, ha valaki tudatosan akar valamit közölni vele ilyenekkel.
2015. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Jó megfigyelőképesség és érzékenység miatt van. Velem is van ilyen de én őszinte vagyok, nem pedig egy manipulatív g_ci. Aki ezt a képességét így kihasználja nagy ívben elkerülöm.
2015. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Velem is szokott néha ilyen lenni. Jól ismered az embereket, jobban tudsz az arcukról és a mozdulataikból meg a hangsúlyukból olvasni. Ez nem rossz tulajdonság, bár néha az ember agyára mehet. Csak arra vigyázz, hogy ezt sose használd ki, mert az már bunkóság lenne!
2015. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megvan nekem is.Karakterérzékelés.Olyan mint ha belelátnánk emberekbe.Miért ne lenne normális?Ez egy tehetség amit jól lehet kamatoztatni segítő szándékkal főleg.Pl.:Foglalkozhatsz lélekgyógyászattal, elemehetsz nyomozónak stb...Használd a fantáziád.
2015. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a magas EQ-val, azaz érzelmi intelligenciával magyaráznám.
2015. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én meg jó megfigyelőképességnek magyaráznám. A kérdést meg az "egosok hegycsúcsa rovatba" pattintanám, mert ha ilyenre "képes" vagy. Nem igaz, hogy nem jössz rá magadtól.
2015. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2-es, az ilyen "manipulatívgciket" szokták szociopatáknak nevezni. Ha már eszesebb valaki a másiknál, akkor könyörgöm hogy arra használja fel, hogy mindenkinek jó legyen. De nem, olyat nem lehet. Legyünk s@ggfejek, és fulladjunk meg a saját önzőségünkben. Bírom az ilyet. Mostoha apám is pontosan ráérez, hogyan lehet egy ember manipuliálni. De benézte velem szemben, mert nem mindenkit lehet a földről felemelni, és ráncigálni.
2015. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!